Do Ameryki będziemy latać z Air Poland

Już jesienią na lotnisku w Jasionce pojawią się transatlantyckie samoloty linii Air Poland

JASIONKA. W tym roku latem nie będzie połączeń Rzeszów – Nowy Jork. Jesienią transatlantyckie połączenia z Podkarpacia zostaną wznowione.

Tylko cztery lata mieszkańcy Podkarpacia cieszyli się z bezpośrednich połączeń lotniczych z Rzeszowa do Nowego Jorku. Rejsy cieszyły się ogromnym powodzeniem i samoloty LOT-u w obie strony latały pełne pasażerów. Tego lata lotów do Ameryki nie będzie. Zaczną się dopiero jesienią i będzie je wykonywała inna polska linia lotnicza – Air Poland.

LOT ma za mało samolotów i gdy w październiku 2010 r. ogłosił, że likwiduje transatlantyckie rejsy z Krakowa, stało się jasne, że z Rzeszowa też takich lotów już nie będzie. Kierownictwo Portu Lotniczego “Rzeszów – Jasionka” niemal od razu rozpoczęło poszukiwanie innego powietrznego przewoźnika. Udało się. Chęć latania z Rzeszowa za ocean zadeklarowała linia Air Poland, działająca do niedawna pod nazwą Air Italy Polska.

Więcej w Super Nowościach.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Rokosz
Krzysztof Rokosz
9 lat temu

Trudno zgodzić się z niemal wszystkimi tezami Czytelnika. Większość z nich jest, wbrew nickowi, raczej niepoważna. Co do planowanych rejsów transoceanicznych, to według najświeższych informacji sprawa jest w toku i wiele wskazuje na to, że uda się uruchomić to połączenie jesienią tego roku. Zgodnie z tą wiedzą nie ma co w tekście poprawiać. Pozdrawiam

poważny klient
poważny klient
9 lat temu

szanowni państwo w ciągu ostatniego tygodnia dotarly do mnie informacje na temat lotniska w rzeszowie a mianowicie: wszystkie linie lotnicze tj LOT,LUFTHANSA I RYANAIR OD DNIA 10 MAJA ZAPRZESTAJA LATAC NA JASIONKĘ SPOWODOWANE JEST TO TYM ZE LOTNISKO JEST NA TYLE ZADŁUZONE ZE PODNIOSŁO STAWKI ZA SWOJE USŁUGI WOBEC WSZYSTKICH LINII LOTNICZYCH SPRAWĄ DRUGA TAKZE WAŻNA DLA PRZEWOŹNIKÓW TO BRAK POŁĄCZEŃ Z LOKALNYMI MIASTAMI NP Z SANOKIEM USTRZYKAMI DOLNYMI, GÓRNYMI, MIELCEM, DEBICĄ,TARNOBRZEGIEM , NISKIEM CZY JASŁEM I KROSNEM NIE WSPOMINAJĄC O RZESZOWIE GDZIE SZCZEGÓLNIE W WEEKENDY DOJAZD JEST BARDZO ZŁY – KOMUNIKACJĄ ZBIOROWĄ WIELE PASAŻERÓW SKARŻY SIĘ NA PRACOWNIKÓW PORTU… Czytaj więcej »