Do gimnazjum dwujęzycznego przyjęto 58 osób

Fot. Archiwum I LO w Krosnie

KROSNO. Od września br. uczniowie I LO i nowo utworzonego gimnazjum dwujęzycznego będą się uczyli w budynku przy ul. Piotra Skargi 2.

W ramach postępowania rekrutacyjnego komisja dokonała weryfikacji kandydatów ubiegających się o przyjęcie do gimnazjum dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika, które obok I LO wejdzie w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i od września br. rozpocznie swoją działalność.  Do nowej szkoły przyjęto w sumie 58 osób, o dwie więcej niż początkowo planowano. Dodajmy, że będzie to drugie gimnazjum dwujęzyczne w regionie, ale pierwsze z językiem angielskim.

10 kwietnia zakończył się nabór do gimnazjum dwujęzycznego. – Podania do nowej szkoły złożyło 83 osoby – informuje Ryszard Józefczyk, dyrektor I LO w Krośnie.

- Gimnazjum powstało przede wszystkim dla uczniów, którzy wykazują się zdolnościami językowymi. Teraz przed nauczycielami spore wyzwanie rozwijania tych 58 talentów, które od września rozpoczną naukę w nowej szkole - mówi Ryszard Józefczyk, dyr. I LO w Krośnie. Fot. Autor

O przyjęciu do nowej szkoły decydował wynik testu sprawdzającego m.in. predyspozycje językowe uczniów. – Kandydaci pisali takowy test w poniedziałek (16 kwietnia) oraz we wtorek (17 kwietnia) – wyjaśnia. – Oprócz wyników testu pod uwagę braliśmy także wyniki uzyskane przez kandydatów na świadectwie po 5 klasie i po pierwszym semestrze 6 klasy. Ostatecznie po zsumowaniu punktów zdecydowaliśmy, że przyjmiemy 58 osób, zostaną utworzone dwie klasy: matematyczno-przyrodnicza oraz humanistyczna. Każda klasa ma liczyć 29 uczniów – informuje dyr.

Przypomnijmy, że radni na jednej z sesji Rady Miasta Krosna jednomyślnie podjęli stosowną uchwałę w tej sprawie. – W gimnazjum dwujęzycznym uczniowie mają pięć godzin języka angielskiego w tygodniu. Gimnazjaliści będą uczyli się biologii w tym języku – mówi Józefczyk. Niewykluczone, że w przyszłości zostaną utworzone także oddziały dwujęzyczne w liceum ogólnokształcącym.

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.