„Do ludzi trzeba podchodzić z szacunkiem, a nie tylko ich karać”

W środę, 16 października, pisaliśmy o tym, że przełożeni funkcjonariuszy z Sędziszowa Młp. Nalegali, żeby podczas kontroli policjanci dawali mandaty zamiast pouczeń.
W środę, 16 października, pisaliśmy o tym, że przełożeni funkcjonariuszy z Sędziszowa Młp. Nalegali, żeby podczas kontroli policjanci dawali mandaty zamiast pouczeń.

SĘDZISZÓW MŁP. W związkach zawodowych policjantów twierdzą, że funkcjonariusz ma także pokazać ludzką twarz, a nie być bezdusznym robotem dającym tylko mandaty.

Po naszym artykule dotyczącym tego, że w komisariacie w Sędziszowie Małopolskim były naciski przełożonych na funkcjonariuszy, żeby ci dawali więcej mandatów, a mniej pouczeń, odezwało się wielu naszych Czytelników zarówno na forum, jak i dzwoniąc do redakcji. Zainteresowaliśmy sprawą także podkarpacki Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. – Oczywiście przyjrzymy się tej sprawie, ale jeżeli były takie naciski na policjantów, to jest to niedopuszczalne – mówi Józef Bąk, szef rzeszowskiego zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Szef podkarpackich związkowców w rozmowie z Super Nowościami podkreśla, że policjant nie może podchodzić do obywateli, jak w czasach realnego socjalizmu. – Jeżeli policjanci nie będą mieć oparcia w społeczeństwie, to będzie bardzo źle. Do ludzi trzeba podchodzić z szacunkiem, a nie tylko ich karać – wyjaśnia.

Z materiałów jakie otrzymaliśmy wynika, że przełożeni mięli także pretensje o to, że policjanci zatrzymywali kierowców i nie tylko nie dawali mandatów, ale także pouczeń. – Po naszych drogach jeździ coraz więcej nowych i dobrych samochodów, w których wszystko działa jak należy. Jeśli dodatkowo kierowca nie popełnił żadnego wykroczenia, to dlaczego policjant ma dawać mandat lub pouczenie? – dziwi się szef podkarpackich związkowców.

Komendant z Ropczyc ma wyjaśnić sprawę nacisków
W podobnym tonie na forum Super Nowości wypowiada się człowiek o nicku TJK NSZZP: „30 lat pracowałem w policji, z opisanym kretyństwem przełożonych wielokrotnie się spotykałem… Zawsze na odprawach służbowych upominałem przełożonych , iż najważniejszy jest człowiek…”.

Zapytaliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czy coś robią w sprawie nacisków na policjantów? – Komendant wojewódzki zwrócił się do komendanta policji w Ropczycach z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. O dalszych krokach będziemy mogli rozmawiać, gdy uzyskamy odpowiedź, na którą aktualnie czekamy – wyjaśnia komisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Policji.

ZOBACZ: „Policjanci zmuszani do karania”

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kasjerka z Tesco
kasjerka z Tesco
7 lat temu

A co ma do powiedzenia w powyzszej sprawie Komendat Wojewodzki Policji w Rzeszowie ?
Czy ktorys z redaktorow staral sie zapytac Komendanta ?
Ciekawa jestem tej odpowiedzi.

Grzegorz Anton
Grzegorz Anton
7 lat temu

Komendant nie musi nic mówić, jego w mediach ma reprezentować rzecznik prasowy, a to jego wypowiedź z poprzedniego mojego artykułu: „Co na to Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie? Otrzymaliśmy odpowiedź, że każdego dnia podczas odprawy do służby policjanci otrzymują informacje dotyczące charakterystyki miejsca pełnienia służby, np. liczby wypadków i ich przyczyn, liczby śmiertelnych ofiar i liczba innych zdarzeń na konkretnych odcinkach dróg. – Dzięki tym informacjom policjanci mają świadomość tego, z jakimi zagrożeniami mogą mieć do czynienia podczas służby w danym miejscu, co daje możliwość skutecznego przeciwdziałania tym zagrożeniom – informuje komisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji… Czytaj więcej »

mm
mm
7 lat temu
Reply to  Grzegorz Anton

Nikomu z komendantów nawet włos z głowy nie spadnie, pomimo tego, że to co robili było niedopuszczalne. Zapewne w wyjaśnieniach do Komendanta wojewódzkiego wyprą się wszystkiego, a Komendant wojewódzki pomimo dowodów jakimi dysponuje gazeta da im wiarę i ostatecznie gazeta otrzyma odpowiedź, że żadnych nacisków nie było. Ja już wiem, że tak będzie i nie muszę czekać na wyjaśnienia, a później dalej j..ać, karać nie wyróżniać a jak wyróżniać to tylko karą- zgodnie z poleceniami komendanta.

a
a
7 lat temu

W Sędziszowie Młp wszystko jest na opak.
Kierowcy parkują swoje pojazdy gdzie popadnie, na Wszystkich Świętych w okolicy cmentarza co roku jest cyrk nieopisany – nigdy nie było tam policji. Jacuś handluje czym popadnie i ma wszystkie organa w du..e.
Ot taki dziwny Sędziszów.
pozdr

Ania
Ania
7 lat temu

Ty buraku , ciapciaku wiejski chłopaku za mundur i tzw karierę POwiesz wszyskto co ci każą .

Ania
Ania
7 lat temu

POlska POlicja tuskacza silna wobec wiejskich rowerzystów i alimenciarzy słaba wobec mafii , kiboli ,bandytów , morderców , złodzieji i POsiadaczy legitymajii PO . Taka jest prawda o POlskiej POlicj.

j23
j23
7 lat temu

EWA : .. TAK SIĘ DZIEJE NIESTETY,A DZIENNIKARZE KTÓRZY CHCIELIBY POZNAĆ METODY I PRZYKŁADY KORUPCJI,NACISKÓW NA PODWŁADNYCH,POŚWIĘCANIEM SZEREGOWYCH POLICJANTÓW W CELU OBRONY UMOCZONYCH I SPRZEDAJNYCH OFICERÓW POLICJI NIECH SKONTAKTUJĄ SIĘ Z KPP MIELEC I DOWIEDZĄ SIE JAK KILKA LAT TEMU KOMENDANCI I NACZELNICY KPP MIELEC POŚWIĘCILI DWÓCH SZEREGOWYCH FUNKCJONARIUSZY ABY RATOWAĆ OFICERA-BYŁEGO SB-KA PRZED ZWOLNIENIEM…TAKIE CUDA TYLKO W POLSCE!!! REDAKCJO DAM NAMIARY NA TYCH DWÓCH POLICJANTÓW-MOŻNA BĘDZIE DOBRĄ KSIĄŻKĘ SENSACYJNĄ NAPISAĆ…A CI CO MATACZYLI JESZCZE CO NIEKTÓRZY PRACUJĄ W PO – LICJI

Bonifacy Krufka
Bonifacy Krufka
7 lat temu
Reply to  j23

Caps lock wyłączamy, aby nie podejrzewano nas o niekompetencję.

Kris
Kris
7 lat temu

Policjanci a raczej nadal Milicjanci zachowują się gorzej jak w czasach komunizmu, po pracy w policji trafiają nieprzypadkowe osoby po znajomości, nieraz rozumiem nie grzeszący. Polska policja drogowa jest nastawiona tylko i wyłącznie na karanie kierowców jak największą ilością mandatów, patrole ustawiają się nie tam gdzie jest niebezpiecznie tylko tam gdzie można jechać szybciej bez stwarzania zagrożenia a ustawiona jest 50 tka. Polska policja to kompletne dno!!!! Na szczęście inni kierowcy też to dostrzegają że policja nie dba o bezpieczeństwo tylko o kasę dla budżetu i swoje premie, gdyż oni mają premie od wystawienie pewnej ilości mandatów. Ja już dziecko… Czytaj więcej »

madzia
madzia
7 lat temu

Nie wierzę w rozumnych policjantów. Karać, karać i jeszcze raz karać bo Vincent czeka.

Asia
Asia
7 lat temu

Nie jest kryterium otrzymywania nagród, bo gdyby tak było, to Pan Paweł nigdy nagrody pewno by nie otrzymał ?

Bonifacy Krufka
Bonifacy Krufka
7 lat temu

W czasach realnego socjalizmu milicjant był uczulany, aby rolnika w gumowcach na Ursusie C-330 traktować inaczej jak ,,biały kołnierzyk,, w Mercedesie.
Niech Bąk nie brzęczy, a zapyta ,,byłych,,/
A tak naprawdę, to skąd to zaskoczenie, to jakaś nowość?

lolek
lolek
7 lat temu

bonifacy idż na dobranockę tam słoń sie odezwie-jak sie wyśpisz to sie zastanowisz co napisałeś mam kolegów tu i tam i mogę stwierdzić że ten gość na zdjęciu to jest nieodpowiednia fucha na tym stanowisku-bo nie wie co opowiada-wystarczy porównać wyniki z łańcuta -a rzeszowa i każdy już wie kto lepiej pracuje -napewno ten w grzybie i pleśni niż ten i jego podwładni w kafelkach!

Bonifacy Krufka
Bonifacy Krufka
7 lat temu
Reply to  lolek

Możesz pisać bo słyszałeś, a ja przez TO przeszedłem i wiem co piszę, znam z autopsji/
Polecam ci jakiś serial o policji.
A poza tym co mają kafelki i grzyb do mojej wypowiedzi, bo nic nie rozumiem?