Do szesnastu razy sztuka

Fot. KPP

JAROSŁAW. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawców szesnastu kradzieży i włamań na terenie Jarosławia. Dwóch 18-latków i 23-latek od kilku tygodniu włamywali się do sklepów, domku letniskowego a także kradli paliwo z samochodów, rowery zaparkowane na posesjach i kosiarki spalinowe. Wartość strat to blisko 19 tys. zł.

Kradli rowery, kosiarki, złom, paliwo, agregat prądotwórczy, akumulatory i inne rzeczy, które napotkali na swojej drodze. Włamali się także do sklepów, samochodów, budynku gospodarczego i domku letniskowego. Dwóch mieszkańców gminy Pawłosiów od kilku tygodni prowadziło swój kryminalny proceder na terenie Koloni Oficerskiej, jednej z dzielnic Jarosławia.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmowali się wyjaśnianiem tych kradzieży. W ustaleniu sprawców szesnastu przestępstw pomógł fakt, że sprawcy zostali zauważeni przez pokrzywdzonych, kiedy włamywali się do jednego ze sklepów. Po zaalarmowaniu Policji sprawcy włamania zostali zatrzymani.

Zbierając informacje w tej sprawie śledczy ustalili, że 18 i 23-latek, część skradzionych przedmiotów ukryli u znajomych i w znanych sobie kryjówkach. Policjanci odzyskali cześć ze skradzionych przedmiotów: rowery, które sprawcy zamalowali czarną farbą a także kosiarki. Skradzione paliwo sprawcy sprzedawali swoim znajomym. Z policyjnych ustaleń wynika, że razem z dwójką sprawców w kilku kradzieżach brał udział 18-letni mieszkaniec gm. Pawłosiów. Podczas przeszukania miejsc, gdzie sprawcy mogli ukryć skradzione przedmioty funkcjonariusze ujawnili także uprawę konopi indyjskich.

Cała trójka już usłyszała zarzuty. Sprawcom włamania grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 18-latkowi, który pomagał w kradzieżach grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments