Do Warszawy polecimy Eurolotem

Od 31 marca z lotniska w Jasionce do Warszawy polecimy samolotem Eurolotu, który przejmie na tej trasie połączenia LOT-u. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Pod koniec marca w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka wsiądziemy do kanadyjskiego Bombardiera.

Eurolot przejmie połączenia LOT-u i od 31 marca m.in. na linii Warszawa-Rzeszów-Warszawa będą latać najnowsze kanadyjskie samoloty Bombardier Q 400. Linie lotnicze Eurolot rozpoczęły już sprzedaż biletów na tej trasie.

– Loty z Rzeszowa będą obsługiwane nowoczesnymi samolotami – poinformowała Anna Rusajczyk (32 l.), rzecznik prasowy Eurolot. – Bombardier Q 400 Next Gen zabiera na pokład 78 pasażerów. Przewoźnik pierwszą maszynę tego typu kupił w 2012 roku. Obecnie jest ich osiem,  a kolejnych sześć przyleci z Toronto między kwietniem a czerwcem 2013 roku.

Z Warszawy będą też latać takie samoloty do Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania i Szczecina, Wrocławia i Bydgoszczy. Eurolot oferuje pasażerom dwie taryfy (biznesową premium oraz basic), przewóz bagażu rejestrowanego w cenie biletu, iPady na pokładzie.

Z lotniska w Jasionce od końca marca będzie wylatywał 32-metrowy samolot z dwoma turbośmigłowymi silnikami Pratt&Whitney PW 150A. Samolot jest szybszy od konkurencji w swojej klasie, natomiast od odrzutowca – nawet o 40 procent bardziej oszczędny i ekologiczny – zużywa bowiem mniej paliwa. Ta oszczędność była argumentem, który skłonił Eurolot do zakupu maszyn.

Prędkość przelotowa samolotu to 670 km/godz. Model jest cichy i natężenie hałasu jest o ok. 15 decybeli niższe niż wymagają tego rygorystyczne przepisy.

Mariusz Andres

do “Do Warszawy polecimy Eurolotem”

 1. Łukasz

  Sam jesteś gibon Janie :)

 2. Łukasz

  Do Rzymu też po roku 2013

 3. er

  kiedy zaczna latac samoloty z rzeszowa do paryza , ja sie kur…..a pytam po raz 100

 4. Kaziu

  Skoro natężenie hałasu jest o ok. 15 decybeli niższe niż wymagają tego rygorystyczne przepisy to piloci i stewardessy będą w czasie lotu głośno krzyczeć, żeby dostosować się do wymagań. Jeżeli to nie wystarczy, to pewnie każą też wrzeszczeć pasażerom.

  • Misia

   Pewnie autor nie widzi różnicy między słowem wymagają, a dopuszczają. Może zrozumie w czym rzecz, gdy jakaś pani zacznie od niego wymagać zamiast go dopuścić :-D

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.