Do więzienia za obrażanie gejów

Wystąpienie Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz to nie pierwsza inicjatywa w tej sprawie. Fot. Archiwum

KRAJ. Kontrowersyjny pomysł minister Kozłowskiej-Rajewicz.

Pełnomocnik ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce wprowadzenia odpowiedzialności karnej za tzw. mowę nienawiści wymierzoną w gejów, lesbijki i osoby transseksualne. Miałyby grozić za to nawet 2 lata więzienia – dowiedział się portal tvp.info.

Kodeks karny przewiduje  karę do dwóch lat więzienia za nawoływanie “do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”. O poszerzenie tej kategorii zabiegają organizacje walczące o prawa mniejszości seksualnych. Minister Kozłowska-Rajewicz postanowiła poprzeć ich postulaty. W połowie lutego wystąpiła do ministra sprawiedliwości o podjęcie inicjatywy ustawodawczej, której celem będzie zmiana artykułu.

– Zaproponowałam rozszerzenie art. 256 o kilka kategorii, m.in. wiek i płeć. Nacisk położyłam jednak na orientację seksualną i tożsamość płciową – mówi minister Kozłowska-Rajewicz portalowi tvp.info.

Wystąpienie Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz to nie pierwsza inicjatywa w tej sprawie. Dwa projekty ustaw w zakresie mowy nienawiści złożyli wcześniej w Sejmie posłowie Ruchu Palikota i SLD. Anna Grodzka, transseksualna posłanka Ruchu Palikota, chwali wystąpienie minister ds. równości. – Wygląda na to, że minister Kozłowska-Rajewicz jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Jej poprzedniczka Elżbieta Radziszewska nie miała krzty zrozumienia dla naszych postulatów – komentuje.

Wystąpienie do ministra sprawiedliwości budzi jednak kontrowersje wśród konserwatywnych polityków. – Na gruncie obowiązujących przepisów osoby homoseksualne mogą się bronić, czego przykładem jest sądowa ugoda sprzed kilku lat. Na jej mocy parlamentarzyści Jacek Tomczak i Przemysław Alexandrowicz musieli przeprosić uczestników poznańskiego Marszu Równości (za sformułowania, że uczestnikom marszu chodzi o „lansowanie postawy życiowej promującej rozwiązłość” i „promowanie takich skłonności jak pedofilia, zoofilia i nekrofilia” – red.) – mówi senator PO Jan Filip Libicki. – Mam serdeczną radę dla pani minister, mojej koleżanki poznanianki, by zajęła się raczej ustawami, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym – komentuje.

Na podst. TVP INFO

KOMENTARZ: „Zastępcze pedałowanie bez rowerka”

 

do “Do więzienia za obrażanie gejów”

 1. Darek

  popieram bo homofobiczne wypowiedzi i zachowania w naszym kraju sa normą, a prawo powinno chronic wszystkich obywateli !! Bardzo dobra inicjatywa !

 2. oni

  jaki kontrowersyjny !!! bardzo dobry ile razy się widzi szyderstwo, potępnianie, przemoc fizyczną wobec osób homoseksulanych, w naszym kraju trzeba wprowadzić kary za tego typu praktyki bo inaczej osoby homoseksulane będą czuły ciągle zagrożenie !!!

 3. Mirek

  Kretynizm jednym słowem! Szkoda słów.

 4. bramkarz

  Przypominam tzw grzechy sodomskie czyli homoseksualizm to bardzo cięzki wystepek Winę zaciąga z tego powodu również P minister bo próbuje tworzyć coś co widać na oko że nie powinno mieć miejsca Powiem wprost : tłok ma chodzić w cylindrze a nie w rurze wydechowej Kto wybiera takich ludzi do rzadzenia jest również winien takich dewiacji ! OPAMIĘTAJCIE SIĘ

 5. enzo

  Ile będzie kosztowało wszczęcie takiego postępowania z urzędu? Państwo nie ma pieniędzy na służbę zdrowia, szkolnictwo, na poprawę bezrobocia itd., ale za to ma na ochronę prawną dumy pedałów, idź do psychiatry głupia babo!

 6. Jan

  Należy się czymś wykazać, jeśli brak inteligencji, to pozostała głupota.

 7. Daniel

  Chory kraj, a ministrowie tacy jak ich rząd, chore i nie mądre

 8. ROMAN

  w starożytnej Grecji to takich z trocinami we łbie spuszczali ze skały do morza a teraz mamy ich chołubić – koniec świata – całe szczęście że kometa leci do 13- kwietnia 2036 r. już blisko

 9. czes

  Debilizm postępowców bezgraniczny

 10. wiesiek

  Kto zboków źle traktuje?Należy im się coś więcej?Mam sąsiada nigdy w życiu nie pracował nałogowy syn około 40- lat 2 pokolenie też nie pracował w swoim życiu. W piwnicy na klatce schodowej piją palą pod napisem zakaz palenia.Zwracałem im uwagę w nocy na klatce hałas raz Policję wezwałem w nocy za hałas na klatce. W/g A.Kozłowskiej za prawdziwe nazwanie ich alkoholikami lumpami będę musiał ich przepraszać?

 11. waldi

  pam redaktor wloch dobrze napisal. nie pojmuje pani funcji pani minister ktora przyszlo pani pelnic. panu mariuszowi gratuluje odwagi ze nie boi sie pietnowac panoszacego sie pedalstwa

 12. zgrzyt

  Strach komentować. KK opublikował przynajmniej listę słów, za używanie których trzeba się spowiadać.

 13. melon

  szkoda komentować, niedługo będzie przymus całowania w du…pe każdego pedała zamiast dzień dobry

 14. D

  A RÓWNIE TRAKTOWANIE POLAKÓW? KATOLIKÓW PATRIOTÓW? NIESTETY NIE W TYM KRAJU…

 15. ANDRZEJ

  ale katolików w (IIIPOstkomunie można obrażać)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.