Dobra wiadomość. Ceny biletów nie zdrożeją

Jak na razie mieszkańcy naszego regionu nie muszą obawiać się podwyżek cen biletów w autobusach komunikacji miejskiej

PODKARPACIE. Za przejazdy MKS-ami w naszym regionie nie będziemy na razie płacić więcej niż dotychczas.

Pasażerowie korzystający z autobusów komunikacji miejskiej, mogą spać i jeździć spokojnie. Pomimo tego, że w kilku dużych miastach w Polsce, ceny biletów komunikacji miejskiej poszły lub w najbliższym czasie pójdą w górę, nam jak na razie takie podwyżki nie grożą. Wyjątkiem jest jedynie Krosno, gdzie bilety podrożały początkiem lutego.

Wzrost stawek VAT i wysokie ceny paliw spowodowały, że pasażerowie komunikacji miejskiej z Olsztyna, Krakowa, Warszawy, Włocławka i Górnego Śląska, od sierpnia płaca więcej za bilety.

Olsztynianie, choć ceny za przejazdy nie zmieniały się tam przez ostatnie trzy lata, na bilety muszą wydać o przeszło 20 proc. więcej. (jednorazowy przejazd jest droższy o 50 gr.). O 30 gr. cena biletu skoczyła natomiast w Krakowie, gdzie za jednorazowy przejazd trzeba obecnie płacić aż 2,80 zł. a we Włocławku i na Górnym Śląsku bilet droższy jest o 20 gr. Najgorzej sytuacja przedstawia się jednak w stolicy, gdzie planowane są, pomijając obecną, aż dwie dodatkowe podwyżki w 2013 i 2014 r. Od sierpnia cena podstawowego biletu w stolicy z 2,80 skoczyła do 3,60zł.

Podwyżek na razie nie będzie

Sprawdziliśmy jak sytuacja przedstawia się w naszym regionie. Okazuje się, że na razie podwyżki nam nie grożą. Miejskie firmy przewozowe z Rzeszowa, Stalowej Woli i Tarnobrzega, nie planują na razie wnioskować o zmianę stawek, do samorządów, które są władne zmieniać ceny biletów. Wyjątkiem jest Krosno, gdzie podwyżki miały miejsce w lutym. Tam za podstawowy jednorazowy bilet zamiast 2 zł płaci się 2,20zł. Cena biletu miesięcznego z 58zł skoczyła natomiast do 62zł.

Katarzyna Szczyrek

 

do “Dobra wiadomość. Ceny biletów nie zdrożeją”

  1. Stan

    Oczekuje, oczekuje, oczekuje ………………. i jak do tej pory nic z tego.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.