Dobre rzeczy rodzą się w bólu?

– Lekarze mówią, że protestują nie wypisując leków refundowanych, dla dobra pacjenta.

Chcę, jak wszyscy chorzy w to wierzyć, chociaż póki co, więcej się słyszy o pogorszeniu doli pacjenta niż polepszeniu, ale jak mówią, dobre rzeczy rodzą się w bólach, więc ci, którym uda się przetrwać ciężkie czasy może będą mieć już dobrze. Oby tylko jak najwięcej przetrwało. I żeby nie okazało się, że zadowoleni będą tylko ci, którzy protestują, wszak sami mówią, że rząd ugina się tylko pod naciskiem. A pacjent przecież na nikogo nie naciśnie. Czasem jeden drugiemu na niedoleczony odcisk.

PRZECZYTAJ: „Przestaną wypisywać recepty na leki refundowane”

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
9 lat temu

Ściema za ściemą, na szczęście jeden v-ce min. już poza resortem , a dwóch szykuje się samym odejść od ministra lekarza, który w praktyce nie zarządzał nawet przychodnią zdrowia!. Ja osobiście doświadczyłem tego dobrodziejstwa leków refundowanych zaraz po wyjściu ze szpitala zobaczyłem fakturę na 436 zł na kilka leków na najbliższe kilka dni w tym jeden ryczałt, jeden 50% ulgi reszta 100%. Aż mi się słodko zrobiło myśląc jak troskliwy o emeryta jest rząd Donaldinio i Kopaczowej (byłej reformatorki służby zdrowia- dziś marszałek Sejmu poprawiającej scenogramy ze swych dawnych smoleńskich wypowiedzi?). POzostaje żyć nie umierać z nadzieją , że to… Czytaj więcej »

józek
józek
9 lat temu

Po co sa lekarze rodzinni jak leku który brałem od lat na Cukrzycę nie może przepisać tylko na 100% płatne a nie refundowane muszę iść po refundację do diabetologa i czekać na wizytę 6 miesięcy do kitu z taką reformą.

Tomasz
Tomasz
9 lat temu

Lekarz chce pacjentowi przepisać jak najlepszy lek w danej chorobie i możliwie z refundacją jednak ta została znacznie ograniczona do tzw. charakterystyki produktu leczniczego co powoduje, że np. kobiety w ciąży powinny płacić 100% ceny, tak samo większość leków dla dzieci, osób upośledzonych umysłowo (refundacja dla tej grupy chorych jest,ale są może 2 leki, które w swojej charakterystyce mają zastosowanie w upośledzeniach umysłowych – do tej pory pisało się kilkadziesiąt preparatów ze zniżką zgodnie z listą refundacyjną) a także w wielu popularnych schorzeniach gdzie dotychczas przepisywano leki z refundacją a obecnie wskazania do refundacji zostały bardzo mocno zawężone pomimo, że… Czytaj więcej »