Dobre wieści dla kierowców

Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska podczas wręczania jednej z ubiegłorocznych promes staroście sanockiemu, Sebastianowi Niżnikowi. Fot. Archiwum

SANOK. Powiat sanocki wyremontuje kolejną drogę. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych samorząd otrzymał promesę, za którą naprawiany będzie odcinek Rozpucie – Ropienka, łączący powiat sanocki z bieszczadzkim.

Promesa na 900 tys. zł to 80 proc. wartości całego zadania. – Ten odcinek jest bardzo zniszczony, a wbrew pozorom dość często korzystają z niego kierowcy. Chcieliśmy też wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy codziennie jeżdżą ta drogą – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik. To kolejna promesa otrzymana przez powiat w tym roku. Kilka miesięcy temu samorząd otrzymał zapewnienie przekazania przez MSW 166 tys zł na dokumentację geologiczno-inżynierską trzech osuwisk – przy Bursie Szkolnej na ul. Szopena w Sanoku oraz w Dębnej i Lisznej. Dzięki temu będzie można skutecznie zabezpieczyć te miejsca. Wartość dofinansowania to aż 80 proc. całości kosztów.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji dla kierowców. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał pieniądze dla Powiatu Sanockiego na odbudowę kolejnych dróg. – Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i przekazywane są w ramach wsparcia terenów zniszczonych przez powódź – tłumaczy Sławomir Miklicz, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wkrótce dzięki dofinansowaniu odremontowana zostanie droga powiatowa na trasie Krzemienna-Raczkowa-Jurowce oraz Prusiek-Wysoczany, a także ul. II Armii Wojska Polskiego w Sanoku. Do powiatu trafi łącznie ponad 1 mln 300 tys zł. W tym roku samorząd powiatowy wyda na remonty dróg i mostów 24 mln zł. W ubiegłym była to kwota o 3 mln zł wyższa.

wz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.