Docelowo zatrudnią nawet 500 osób (ZDJĘCIA)

Na razie 100, a docelowo nawet 500 miejsc pracy powstanie dzięki Phoenix Contact na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Fot. Bogdan Myśliwiec
Na razie 100, a docelowo nawet 500 miejsc pracy powstanie dzięki Phoenix Contact na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Niemiecki gigant z branży elektrotechnicznej stawia na chętne do pracy kobiety.

Już zatrudnili ponad 100 osób, a docelowo mają zamiar dać pracę nawet 500 pracownikom. Głównie kobietom. W Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan oficjalnie otwarto nowy zakład Phoenix Contact.

Inwestor to firma z branży elektrotechnicznej z kapitałem niemieckim. Specjalizuje się w technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej. W Tarnobrzegu zatrudnia głównie kobiety, którym łączenie drobnych elementów wychodzi zręczniej niż mężczyznom.

O lokalizacji firmy w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przesądziły gotowe do zagospodarowania hale produkcyjne. Te, z nadzieją na to, że przyciągną inwestorów zbudowała Agencja Rozwoju Przemysłu. Pomysł zaskoczył i hale znalazły dzierżawcę. Nie bez znaczenia był także fakt, że w powiecie tarnobrzeskim wciąż stosunkowo łatwo jest jeszcze pozyskiwać potencjalnych pracowników.

Tarnobrzeski zakład już zatrudnia ponad sto osób. Docelowo, w ciągu najbliższych pięciu lat jest w stanie dać pracę nawet 400 – 500 osobom.

Produkcja w Phoenix Contact ruszyła w kwietniu, ale symboliczną wstęgę przecięto we wtorek.

W uroczystości uczestniczyli szefowie i pracownicy polskiego oddziału spółki m.in. prezes Marcin Poznański i kierownik zakładu w Tarnobrzegu Artur Pauliński, goście z Niemiec, władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu na czele z dyrektorem Adamem Kuśnierzem. Na uroczystości nie zabrakło także samorządowców – starosty powiatu tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka oraz p.o. prezydenta Tarnobrzega Kamila Kalinki.

Główna siedziba firmy mieści się w niemieckim Blombergu. Firma powstała w 1923 roku w Essen, rozrosła się wraz ze swymi zadaniami do 50 oddziałów.

Działający w Tarnobrzegu od kwietnia br. zakład to drugi oddział produkcyjny Phoenix Contact na terenie Polski. Pierwszy postał w Nowym Tomyślu.

mrok

[print_gllr id=236942]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o