Doceniony Knapp

Grzegorz Knapp z roku na rok kontynuuje progres swoich wyników w cyklu Grand Prix. W przyszłym sezonie liczy na miejsce w czołowej dziesiątce najlepszych zawodników świata. Fot. Wit Hadło

ICE SPEEDWAY. Ice Racing Sanok Cup 2013 pod dużym znakiem zapytania. Dziś rusza sprzedaż biletów na styczniowy finał DMŚ na “Błoniach”.

Grzegorz Knapp otrzymał nominację do startów w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. Polak zapowiada walkę o miejsce w czołowej “10” najlepszych zawodników świata. Tymczasem komplikuje się sprawa rozegrania Ice Racing Sanok Cup, który miał się odbyć podczas przyszłorocznego finału Drużynowych Mistrzostw świata na torze w Sanoku.

Oprócz Knappa, FIM do startów w Grand Prix 2013 nominowała sześciu innych zawodników: Nikołaja Krasnikowa (Rosja), Daniła Iwanowa (Rosja), Dmitrija Chomicewicza (Rosja), 4. Haralda Simona (Austria), Antti Aakko (Finlandia) i Roberta Hendersona (Szwecja). Pozostałych zawodników GP wyłoni Challenge w austriackim St. Johann im Pongau, a w stawce pojawi się tam jeden reprezentant Polski. Cykl Grand Prix 2013 będzie się składał z 8 turniejów. Pierwszy z nich zaplanowano na 2 lutego 2013 w rosyjskim Krasnogorsku.

Co z Sanok Cup?
Od kilku lat turniej Ice Racine Sanok Cup na dobre wkomponował się w styczniowe zawody na “Błoniach”. W przyszłym roku może jednak się nie odbyć. – Myślę, o dodatkowym wyścigu o Puchar Sanoka, który mógłby się odbyć już po zawodach – dzieli się swoim pomysłem promotor ice racingu w Polsce, Paweł Ruszkiewicz. – Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak mogłaby się wydawać – mówi działacz FIM, Andrzej Grodzki i dodaje: – FIM ma po prostu swoje procedury. Jeżeli organizator imprezy mistrzowskiej chce przeprowadzić jakieś dodatkowe biegi musi wystąpić o zgodę na ich przeprowadzenie poprzez macierzystą federację, czyli Polski Związek Motorowy. Taki dodatkowy wyścig czy wyścigi mogą się odbyć najwcześniej 45 minut po zakończeniu oficjalnej imprezy. Jest też kwestia sędziego, bo ten wyznaczony na mistrzostwa nie ma obowiązku prowadzić dodatkowych wyścigów.

Obecnie trwają negocjacje w tej sprawie na linii PZM – FIM.

Bilety od dziś w sprzedaży
Dziś rusza sprzedaż internetowa biletów na zawody DMŚ w Sanoku (25-26 stycznia 2013). Wejściówki (ceny od 10 do 40 zł, pakiet VIP – 400 zł) można nabywać na stronach internetowych: www.e-ticket.pl oraz www.eurobilet.com. W siedzibie MOSiR Sanok i kasach klubów żużlowych południowo-wschodniej Polski bilety będą do nabycia od 21 stycznia 2013 r.

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o