Doda dogadała się z Ryszardem Nowakiem

Doda nie będzie więcej mówiła krytycznie o Biblii – to jeden z warunków porozumienia, jakie piosenkarka zawarła w poniedziałek Ryszardem Nowakiem, który oskarżył ją o obrazę uczuć religijnych. Tym samym kończy się ich dwuletni spór sądowy.

W poniedziałek w Ciechanowie doszło do wstępnego porozumienia między piosenkarką Dodą a Ryszardem Nowakiem, szefem Komitetu Obrony przed Sektami. Trwający z przerwami dwa lata spór sądowy dotyczył wypowiedzi Dody z 3 sierpnia 2009 roku, kiedy dla gazety “Dziennik” o twórcach Biblii powiedziała: “jakiś napruty winem i palący jakieś zioła…”.

Ryszard Nowak złożył wtedy zawiadomienie do prokuratury. Zarzucił Dodzie przestępstwo znieważenia przedmiotu czci religijnej i obrażenia uczuć religijnych m.in. chrześcijan i żydów. Drugie doniesienie w tej sprawie złożył senator PiS Stanisław Kogut, ale nie chciał być oskarżycielem posiłkowym w procesie.

Przez dwa lata sprawa rozgrywała się pomiędzy piosenkarką, a Ryszardem Nowakiem. W 2010 roku warszawska prokuratura oskarżyła Dodę o obrazę uczuć religijnych Nowaka i Koguta. Proces ruszył w maju tego roku, gdy artystka była zagranicą.

Na początku października Doda i Nowak ponownie spotkali się na sali rozpraw, gdzie piosenkarka nie przyznała się do winy. – Nie było moją wolą obrażanie kogokolwiek; na świecie jest mnóstwo religii i należy je szanować – oświadczyła.

W ubiegły poniedziałek Doda i Ryszard Nowak doszli do porozumienia w sprawie: Doda nie będzie więcej mówiła, że twórcach Biblii “napruty winem i palący jakieś zioła…”. Z kolei Nowak zobowiązuje się, że nie będzie więcej nawoływał do odwoływania koncertów Dody oraz wycofa swoje oskarżenia względem Dody z Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Mokotowa. Doda zaś wycofa sprawy sądowe przeciwko Ryszardowi Nowakowi.

Doda oraz Ryszard Nowak przeproszą się za słowa, które wypowiadali pod swoim adresem, a które godziły w ich dobre imię i reputację.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.