Dodatkowego prawoskrętu nie będzie

Kierowcy od wielu lat prosili władze miasta o budowę dodatkowego prawoskrętu na al. Cieplińskiego (dla jadących od wiaduktu Tarnobrzeskiego w stronę wiaduktu Śląskiego). Niestety, nie doczekają się go. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Prawoskręt dla kierowców jadących od ul. Marszałkowskiej w ul. Krakowską był obiecywany od dawna. Teraz okazuje się, że nie ma na niego miejsca.

Jeszcze kilka lat temu w ratuszu dużo mówiło się o konieczności budowy prawoskrętu na al. Cieplińskiego dla jadących od wiaduktu Tarnobrzeskiego w stronę wiaduktu Śląskiego. Dzięki niemu przepustowość ulic w tej części miasta znacznie by się zwiększyła. Niestety, okazuje się, że dodatkowy prawoskręt nie powstanie. – Nie ma na niego miejsca – mówi krótko Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Obecnie kierowcy jadący od ul. Marszałkowskiej w stronę ul. Krakowskiej muszą spędzić dobrych kilka minut w korku. Powodem jest to, że zarówno skręcający w prawo, jak i jadący na wprost mają do dyspozycji jeden wspólny pas. I tak, ci ostatni mając czerwone światło, blokują przejazd skręcającym w prawo.

Władze miasta niegdyś obiecywały budowę dodatkowego prawoskrętu. Teraz okazuje się, że nie ma takiej możliwości, bo jest za mało miejsca – zbyt bliska zabudowa. – Jakim cudem i dlaczego ktoś pozwolił budować tak blisko jezdni? A te wszystkie wcześniejsze zapowiedzi i wizualizacje prawoskrętu to wroga i kłamliwa propaganda! – pisze “jasioplo” na jednym z rzeszowskich forów internetowych. – Porażka, brak słów… Ja myślałem, że to będzie oczywiste, że trzeba wybudować osobny długi prawoskręt, który znacznie odciążyłby wiadukt – dodaje “metropolita”.

Urzędnicy uspokajają i mówią, że za to powstanie inny prawoskręt. Gdzie? – Zostanie dobudowany pas dla jadących od al. Piłsudskiego na wiadukt Tarnobrzeski – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Prace mają ruszyć na wiosnę.

***
Urzędnicy wcześniej powinny zadbać o to, by tereny w pobliżu ronda Dmowskiego nie zostały zbyt gęsto zabudowane. Zawsze powinien pozostać pewien margines, który w przyszłości umożliwi dalszą rozbudowę dróg.

Ewelina Nawrot

do “Dodatkowego prawoskrętu nie będzie”

 1. Pablo

  Było do przewidzenia ze nie bedzie zmian typu prawoskręt. Sam pisałem to kilkakrotnie pod artykułami o tej budowie. Wystarczyło spokojnie poczekać na efekty. Ciekawe ile będzie kosztować następna ekspertyza dotycząca ruchu samochodowego w Rzeszowie. Jak bedzie taka polityka w ratuszu odnośnie infrastruktury drogowej to pewnie niepredko wyjdzie taki temat.

  • adam

   Tak to jest jak zarząd miasta staje sie zakładnikiem jednego nawiedzonego milicjanta z Jasła.Ale nic nie trwa wiecznie kiedyś odejdzie prezydent i inni zależni od niego i dowiemy jakie szkodnikiem był ten miejski duet o którym wszyscy wiedzą że działa od lat.Jedynie wybory samorządowe mogą to zmienic.Już obecnie kierowcy i turyści omijają centrum miasta.

 2. ROMAN

  do; rzeszowiak- człowieku jak nie wiesz to nie pisz głupości – plany urbanistyczne robiono już w latach 30-tych ubiegłego wieku – zapoznaj się z działalnością takich osób ;
  mj.inż.arch.Piotr Czyżewski – Władysław i Paweł Kosieradzki [ dot. podkarpacia] i Władysław Henning
  - a jak ktoś chce coś zrobić i ma wizje a nie wie jak – to po prostu konsultuje z fachowcami a nie robi głupot a potem się miota – ot cała prawda.

 3. Mieszkaniec

  Kto podpisał zezwolenie na budowę galerii?
  Czy można teraz kogoś zmusić do sprawdzenia odległości budynku od drogi?
  Przecież to samowolka !!
  Ale w „Rysiowie” wszystko wolno Rysiowi.

 4. adam

  Od lat wiadomo, że urząd miasta i zarząd sprzyjają inwestorowi czego dowody mamy jak na dłoni.Do dziś inwestor nie przekazał i nie rozliczył sie z tzw offsetu no bo i po co kiedy urzednik miejski nie nalega a rada nie chce sie narażac.Inwestor robi co chce w tym miescie, stawia bez zezwolenia nie tylko obiekty ale reklamy, sam wyznacza objazdy aby jak najwiecej ludzi prezyszło do jego nowo budowanego obiektu handlowego.Miało to byc serce miasta a jest zadupie do którego przychodzi coraz mniej osob widac to bo wolnych miejscach na parkingach.

  • rzeszowiak

   A gdzie indziej pan podulski miał objazd wyznaczyć ?? Nie potol koleś że inwestor współgra z miastem , odszukaj materiały w których wypowiadał sie ile zapłacił za 1ar ziemi tam gdzie obecnie stoii galeria, podobna cena by do obowiązywałą w warszawie.
   A co do ana podkulskiego to jest wolny rynek i buduje centra handlowe bo ma kasę i wykupuje tereny, gdyby chciał ktoś inny zainwestować to czemu nie nikt mu nie broni, Jakoś wszyscy narzekają na galerie Pana Podkulskiego ,to sobie przypomnijcie co było na ich miejscu ?? taki widok by was satysfakcjonował ????

 5. andrzej

  za obecnego (gospodorza) na ratuszu więcej jest takich absurdów np.na Rejtana wybudowany biurowiec prawie w chodniku i w tym roku ma być modernizacja,a tutaj koło ronda znowu budował przecież rysiu,gdyby był plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta takich absurdów by nie było,ale na to potrzeba madrych ,wykrztałconych a nie po wumlu

 6. rzeszowiak

  „Urzędnicy wcześniej powinny zadbać o to, by tereny w pobliżu ronda Dmowskiego nie zostały zbyt gęsto zabudowane. Zawsze powinien pozostać pewien margines”,
  Ale kiedy pytsam mieli pomyśleć 50lat temu czy 100 ????

 7. Michał

  Ostatnio szanowny Tadeusz odebrał dla Rzeszowa statuetkę dla Najlepiej Zarządzanego Miasta 2012 w VI edycji konkursu Innowator.

  Zastanawiam się czy ta nagroda to jakiś żart.

  • rzeszowiak

   Żartem to jest twój byt w tym mieście, bo nic innego jak tacy jak ty nie robia tylko narzekaja ,jak ci sie coś nie podoba to wyp…… do innego miasta.!!!!!!!!!!

 8. ROMAN

  tak na ” chłopski” rozum -to ten prawoskręt by się tam dało zrobić- wystarczy trochę pomyślunku i chęci ;
  - zlikwidować maksymalnie to zielone trawsko
  - zawęzić trotuar do szerokości rozsądnej
  - przesunąć wszystkie inne konieczne ” obiekty ”
  i co ? i prawoskręt jest czy nie ?

 9. clonx

  nie ma dzisiaj nic o okrągłej kładce?

 10. uoś

  Przedsiębiorca miał przebudować # przy wjeździe na dworzec autobusowy pks. I poszerzyć Rejtana. Za kare dostał zejście z kładki pod drzwi galerii. To żadne teorie spiskowe, wystarczy spojrzeć na długość schodów.

 11. abc

  Urzędnicy uspokajają i mówią, że za to powstanie inny prawoskręt. Gdzie?

  np z rejtana w powst warszawy :D:D:D:D

  liczy się sztuka :)

 12. Kacper

  Pan i Ewelino. To jest skręt z al. Cieplińskiego w al. Piłsudskiego, a nie z Marszałkowskiej w Krakowską. Wyjaśniam topografię Rzeszowa. Ul. Marszałkowska od ronda Jana Pawła II do Wiaduktu Tarnobrzeskiego. Al. Cieplińskiego od Wiaduktu Tarnobrzeskiego przez rondo Dmowskiego, do ronda Pakosława, skrzyżowania z ulicami Lisa Kuli i Mochanckiego. Al. Piłsudskiego od wiaduktu Śląskiego, przez rondo Dmowskiego do mostu Lwowskiego.

 13. Garda

  Przecież wiadomo kto i czyja budowa zablokowała możliwość utworzenia prawoskrętu.
  Panu prezydentowi F to nie przeszkadzało i nie przeszkadza.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.