Dodatkowy pas ruchu przy kolbuszowskiej „jedynce”?

Dodatkowy pas ruchu na krajowej „dziewiątce” miałby powstać w tym miejscu Kolbuszowej. Po prawej widać budynki Zespołu Szkół nr 1. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. O dodatkowy pas ruchu na drodze krajowej nr 9, w pobliżu Zespołu Szkół nr 1 w Kolbuszowej, postuluje Grzegorz Romaniuk, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1.

– Chodzi o to, żeby autobusy z dziećmi zjeżdżały z drogi bezpośrednio na podwórko szkoły, a nie jak obecnie, poprzez ciąg pieszych koło Ogródka Jordanowskiego – wyjaśnia.

– Dodatkowy pas ruchu można by wprowadzić na miejsce zieleni i chodnika, którym i tak nikt nie uczęszcza. Na pewno poprawiłoby to bezpieczeństwo naszych dzieci i znacznie ułatwiło komunikację do i ze szkoły. Wiem, że jest to teoretycznie możliwe. Zgodę tylko na to musiałby wyrazić jednak zarządca drogi – przekonuje szef Zarządu Osiedla nr 1.

Burmistrz Jan Zuba obiecuje interwencję w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza „dziewiątką”. Sugeruje jednak, że szanse na powstanie dodatkowego pasa ruchu są niewielkie, bo byłby to już kolejny zjazd z drogi krajowej w tej części miasta. – Ale spróbować trzeba – uważa Zuba.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o