Dojrzała do popularności

Katarzyna Figura zagrała w najnowszym filmie Ryszarda Brylskiego – czarnej komedii “Cudowne lato”. PAP rozmawia z aktorką o jej zawodzie, autorytetach i życiu prywatnym.

PAP: – Czy musiała pani dojrzeć, by nauczyć się godzić codzienne życie z popularnością?

K.F.: – Wbrew pozorom potrafię chłodno ocenić swoją sytuację i pozycję. Potrafię też docenić swój potencjał. Sprawiły to lata pracy. Doceniam swoją pozycję, ale jej nie wykorzystuję. Często młodym ludziom uderza do głowy woda sodowa, bo wszystko dzieje się w ich życiu za szybko. Mimo tego, że “Pociąg do Hollywood” zmienił moją pozycję w świecie filmowym, to traktowałam to z dystansem. Wszystko trzeba rozważyć, cenić współpracowników, szanować publiczność i nie można pozwolić sobie na to, by kogoś pominąć czy traktować w sposób nienależny. Myślę, że taka jest prawdziwa gwiazda.

PAP: – Po “Pociągu do Hollywood” zmieniło się całe pani życie…

K.F.: – To było dawno… Później zaczęło się dużo pracy i filmowej, i teatralnej. Teraz muszę łączyć rodzinę i pracę. To, co później widzimy na ekranie, to jest synteza mojego życia prywatnego i zawodowego.

PAP: – Wspominała pani, że ceni bardzo Jerzego Stuhra…

K.F.: – Tak. To jest wielki aktor i reżyser. Przed kilku laty zaproponował mi rolę. Z charakterystycznym dla siebie wdziękiem powiedział, że muszę się jeszcze do niej jednak zestarzeć. W takim razie starzeję się i czekam, a reżyser ostatnio powiedział mi, że już niedługo da mi znać (śmiech).

PAP: – A śledzi pani nowości kulturalne?

K.F.: – Staram się, lecz z czasem nie jest najlepiej. Jeżeli chodzi o książki, to głównie tkwię w tytułach poświęconych samorozwojowi. To jest moja pasja. Nie ukrywam, że od lat inspiruje mnie wszystko, co związane ze wschodem. Jeżeli chodzi o filmy, to śledzę różne nowe kreacje aktorskie. Czasem wracam do starszych filmów, np. Felliniego, Bergmana, Hassa.

PAP: – A jak dba pani o wygląd?

K.F.: – Od lat jestem związana z Jagą Kupałą oraz Katarzyną Zarembą. Mam swój zespół, któremu bardzo ufam i ze spokojem powierzam im swój wizerunek. Bardzo cenię sobie pracę ludzi, którzy cały czas eksperymentują i tak, jak ja, podchodzą do życia, czyli inspirują się kolejnymi wydarzeniami i współtworzą na nowo Katarzynę Figurę…

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments