Dojrzała miłość według Ewy Wiśniewskiej

Trwają zdjęcia do nowego filmu Jerzego Domaradzkiego “Piąta pora roku”. Obraz opowiada o niespodziewanej miłości dojrzałych kochanków. W głównych rolach: Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska.

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk i wyznają inne wartości. Witek to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu setki tysięcy kilometrów, ale zna jedynie rodzinny Śląsk. Barbara, emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swego życia. Pewnego dnia drogi Witka i Barbary krzyżują się.

Kobieta chce spełnić ostatnie życzenie byłego partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania. O pomoc prosi Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

- Postanowiłem zrobić film o ludziach, którzy są w wieku więcej niż dojrzałym. Nasi bohaterowie przeżywają rodzaj zaskoczenia rodzącym się uczuciem. Nie będzie to wielka miłość, ale na pewno odkryją, że są sobie potrzebni – powiedział Jerzy Domaradzki, reżyser filmu.

W główne role wcielili się Ewa Wiśniewska i Marian Dziędziel. – Uważam, że pokazywanie uczucia kilkunastolatków, które jest ostatnio nagminne, obrazuje tylko pozorne doznania, boopiero uczucia dojrzałych ludzi są naprawdę świadome. Bardzo się cieszę, że gram postać kobiety, która zakochuje się po raz drugi – powiedziała Ewa Wiśniewska.

Premiera przewidziana jest na 2012 rok.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.