Dokończą obwodnicę za 183 mln zł

Budowa 4-kilometrowego autostrady pod Rzeszowem odcinka ruszy początkiem przyszłego roku. Fot. GDDKiA

RZESZÓW. Cztery firmy starają się o dokończenie zachodniej części autostradowej obwodnicy Rzeszowa.

Sprawa dokończenia budowy zachodniej części tzw. autostradowej obwodnicy Rzeszowa ruszyła z miejsca. Wczoraj w rzeszowskim oddziale GDDKiA otwarto oferty na dokończenie budowy 4-kilometrowego odcinka A4.

Mowa o odcinku autostrady A4 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny. Pod koniec maja GDDKiA zdecydowała o odstąpieniu od umowy na budowę tego odcinka. Dotychczasowy wykonawca tej inwestycji,  polsko-indyjskie konsorcjum na czele z firmą Radko, wykazywał brak płynności finansowej. W ciągu 23 miesięcy trwania kontraktu wykonawca zrealizował zaledwie 49 proc. zakresu finansowego umowy, podczas gdy czas trwania kontraktu był pierwotnie określony na 18 miesięcy.

W nowym przetargu oferty złożyło 4 firmy i konsorcja. Najniższa oferta opiewa na kwotę ponad 183 mln zł brutto i została złożona przez Budimex., zaś najdroższa na ponad 226 mln zł brutto zgłoszona przez Strabag.

W sumie GDDKiA na dokończenie budowy tego odcinka A4 przeznaczyła ponad 221 mln zł. Nowy wykonawca będzie miał 14 miesięcy na dokończenie jego budowy. Do wykonania pozostała część nasypów, warstwy konstrukcyjne nawierzchni, dokończenie prac przy Obwodzie Utrzymania Autostrady i węźle autostradowym Rzeszów Zachód oraz prace wykończeniowe.

Teraz oferty zostaną zweryfikowane i dopiero wtedy GDDKiA wybierze wykonawcę. Umowa najprawdopodobniej zostanie podpisana jeszcze w tym roku. Budowa ruszy początkiem 2013 roku, więc autostrada będzie gotowa najwcześniej na początku 2014 roku.

Oprócz 4-kilometrowego odcinka A4 po firmie Radko, pozostała również “rozgrzebana” 4-kilometrowa ekspresówka S19, która ma połączyć autostradę z drogą krajową nr 4. Fragment S19 będzie przebiegał od Mrowli do Świlczy. W tym momencie trwa przetarg na dokończenie i tego odcinka, otwarcie ofert zostało zapowiedziane na 22 października.

Artur Getler

do “Dokończą obwodnicę za 183 mln zł”

 1. ROMAN

  to tak jak z „narodowym stadionem” matoł nie przekazał że będzie padać i nie zamknęli dachu – i teraz taki afront – i nie ma odpowiedzialnego – PZPN swoje – NCS swoje – komisarz z FIFA swoje – ostatecznie nie on był organizatorem- i to samo mamy tu –
  - kasa wydana / winnego nie ma / drogi nie ma / kolejny przetarg – znowu wykonawca + podwykonawcy – nowa kasa- nowe przekręty – nowe konta na Kajmanach – i dalej się to kręci.

 2. bartekn

  rozkradają to państwo

 3. ruskowsianin

  Zaraz zaraz a skad kasa na ukonczenie.
  Przeciez juz raz kasa zostala wydana na ta inwestycje, a wiec kto da te miliony na ukonczenie ?
  Takie rzady to byle duren potrafi sprawowac. Banda zlodzieji u koryta a wkrotce sie okarze ze i to za malo i trzeba kolejny trzeci raz inwestowac. To w koncu kto kradnie ?

 4. ROMAN

  co to była za firma – chyba firma „UDUŚ”- za 18 m-cy mieli zrobić całą robotę a za 23 m-ce zrobili zaledwie 49 % – czy teraz przetarg wygrają prawdziwi fachowcy czy znowu partacze – albo przefarbowane lisy – co znowu zatrudnią podwykonawców a ci kolejnych a oni następnych ” murzynów ” [ nie obrażam murzynów ]- czy ktoś będzie nad tym panował czy będzie kolejny blamaż – dziadostwo i kompromitacja ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.