Doktor G. przyjmował łapówki

Sędzia Igor Tuleya ogłasza wyrok. Fot. PAP

WARSZAWA. Zapadł wyrok skazujący w głośnym procesie kardiochirurga.

Kardiochirurg Mirosław G. został uznany winnym przyjęcia korzyści majątkowych od swoich pacjentów. Doktor został skazany na łączną karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zapłacenia 72 tys. złotych grzywny – uznał warszawski sąd. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd uznał, że dr G. przyjął pieniądze od pacjentów – łącznie ponad 17 690 zł – i wyrokiem sądu kwoty te muszą zostać zwrócone. Sąd wymierzył mu też karę 72 tys. zł grzywny. Jej część zostanie jednak odliczona z uwagi na to, że dr G. jako podejrzany w śledztwie spędził trzy miesiące w areszcie.

Ponadto sąd stwierdził, że oskarżenie dr. Mirosława G. o mobbing i molestowanie seksualne było całkowicie bezpodstawne.

Sędzia Igor Tuleya dodał, że wiele wymagań stawianych podwładnym przez lekarza jest dziś w szpitalach normą

Sędzia zastrzegł jednak, że „nie ma żadnych dowodów, że oskarżony uzależniał leczenie pacjentów od korzyści majątkowych”.

W piątek sąd umorzył warunkowo procesy 20 oskarżonych z dr. G. jego pacjentów lub członków ich rodzin, którzy wręczali lekarzowi pieniądze. Pacjenci uznani za winnych wręczania łapówek podkreślali przed sądem, że były to „dowody wdzięczności, a sam lekarz nigdy nie uzależniał przyjęcia do szpitala od otrzymania korzyści majątkowej”.

Doktor G. tuż po tym, jak sąd zakończył odczytywanie uzasadnienia wyroku, wyszedł szybkim krokiem z sali. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

TVN 24

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
adfAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

Ale ważne ,że np. etyk prof Hartman uważa ten fakt uzależnienia życia pacjenta od łapówki za mały pikuś w stosunku do ówczesnego reżimu rządu PIS !! .
Morał profesorski więc prosty :hodujcie krowy na łapówki , bo nie znacie dnia , ani godziny kiedy i gdzie przez kogo będziecie musieli być leczeni i broń Panie Boże nie dopuście do rządów reżimu pisowskiego!!?.

adf
Gość
adf

Białe hieny zatraciły wszelki umiar w okradaniu ludzi chorych.Rzyczę każdej białej hienie w lekarskim fartuchu i stetoskopem aby ktoś z ich bliskich umierał bez pomocy w szpitalu pełnym lekarzy tak jak umierał mój Ojciec.