Doktor M. wnioskował o dobrowolne poddanie się karze

Za tydzień zapadnie wyrok w sprawie doktora M., któremu postawiono w sumie 24 zarzuty. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. W środę (17.04) rozpoczął się proces znanego chirurga oskarżonego o oszustwo i korupcję. Wyrok zostanie ogłoszony za tydzień.

Półtora roku w zawieszeniu na trzy lata i 60 tys. zł grzywny – o taką karę zawnioskował oskarżony w procesie doktor M., były konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii ogólnej, któremu Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie postawiła w listopadzie 2011 roku 24 zarzuty: 20 korupcyjnych i 4 oszustwa.

Rozprawie przewodniczył sędzia Tomasz Mucha. Przesłuchanych miało być 9 świadków. Po odczytaniu przez prokuratora Grzegorza Gerlickiego aktu oskarżenia doktor M. powiedział, że nie kwestionuje materiału dowodowego i chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura przychyliła się do wniosku.

Sąd Rejonowy ogłoszenie wyroku wyznaczył na 24 kwietnia.

am

do “Doktor M. wnioskował o dobrowolne poddanie się karze”

 1. sędzia

  czyżby brzuchowski pseudoadwokacik bronił lekarzyka?

 2. radca prawny

  Obywatele nie powinni sie zgadzac na dobrowolne poddanie się karze.
  Jezeli jest Przestepstwo Kryminalne to oskarzony MA ODCZUC ze zostala mu wymierzona KARA !
  Wprzeciwnyym wypadku NIE MA moralnego odczucia poczucia sie przestepcy do winy !!
  Zglaszam WETO !
  Nie zgadzam sie na takie postepowanie w Sadach w Polsce.

 3. śmutny

  Śmiechu warte-wziął przez ok 10 lat 20 000 zł.A ile nabrali inni- z sejmu z senatu z rządu z firm z udziałem skarbu państwa.To wszystko po to żeby przykryć potężne afery firm związanych niewiadomo z kim -to stare struktury WSI ,niby zlikwidowane ale działające za poparciem obecnego rządu i
  obecnych władz.Afery milardowe a tu czyni się super aferę.Znam parę osób którym ten Pan zrobił super operację i twierdzę gdyby dla mnie taka potrzeba zaistniała to dam prywatnie taką samą kwotę dla
  operacji jakie mu się zarzuca .Przez 10 lat 20 000 zł to na miesiąc ile?Policzone 166 zł.
  Ile kosztowały nas podatników sprawy sądowe .Straszne sumy i niewspółmierne do zarzucanych czynów.Kto ma układy i w czyim interesie jest pogłębić i wygryść wibitnego chirurga.
  Konkurencja działa ,prywatyzacja służby zdrowia trwa a konkurencję trzeba zwalczać wszystkimi sposobami.jnzr.

  • realista

   A po co w ogóle brał i tak naprawdę wszyscy wiemy że na pewno uzbierałoby się tego pewno dużo, dużo więcej gdyby inni odważyli się powiedzieć. Jednego wszak nie rozumiem, czym podyktowana jest ta straszna pazerność na pieniądze (i nie tylko) u lekarzy? Skąd ta okropna znieczulica? Czy aby godnie (ich zdaniem) żyć trzeba wciąż brać i brać? Ale na koniec coś pocieszającego- bywają jeszcze Judymowie. Tylko są niszczeni przez konkurencję. Szkoda pana doktora, że dał się wmanewrować w te historie, bo rzeczywiście to dobry specjalista. Żeby to chociaż było przestrogą dla innych… Marzenie ściętej głowy. Znajdą inny sposób. Już dr Szranik rozpoczął akcję żądań niebosiężnych podwyżek dla kolegów po fachu. Tylko jak tak dalej pójdzie, kogo będą leczyć? I to będzie finał historii lekarskich.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.