Dołącz do kręgu serc dla chorej na serce

– Marcin Szworak (25 l.) (z lewej) szybko nawiązał nić sympatii z Patrycją Marach (22 l.) i jej narzeczonym Kubą Sochą (22 l.). – Damy radę – powiedział mając na myśli nie tylko siebie i swego kolegę podczas wyprawy rowerowej do Teherany, ale także chorą na serce przemyślankę i jej narzeczonego oraz wszystkich ludzi dobrej woli pomagających Patrycji. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL. Ludzie dobrej woli chcą pomóc chorej 22-latce z Przemyśla.

Ludzie dobrej woli nie pozwolą Patrycji Marach (22 l.) z Przemyśla nawet pomyśleć, że jest sama i może się poddać! Nowo zawiązany komitet spotka się z Marcinem Szworakiem (25 l.), który w ramach utworzonej przez siebie akcji „Złotówka za kilometr” chce pojechać dla Patrycji do Teheranu (Iran).

Patrycjo! Nie jesteś sama! Są ludzie, którzy chcą Ci pomóc! – te słowa są Patrycji Marach (22 l.) z Przemyśla potrzebne tak samo, jak powietrze, słońce i zdrowie. Dziewczyna od urodzenia cierpi na wadę serca, a od dwóch lat nie chodzi z powodu naczyniaka na kręgosłupie. Żeby dziewczyna mogła być zakwalifikowana do przeszczepu płucoserca, musi być sprawna. A to możliwe tylko wtedy, gdy usunie się 5-milimetrowy guzek z jej kręgosłupa. Niestety, nie chciała się tego podjąć klinika w Lublinie, ale teraz pojawiło się światełko w tunelu. Owo światełko to nie tylko kontakty ze szpitalami w Polsce i za granicą. To przede wszystkim ludzie. Niedawno zawiązał się komitet społeczny pod nazwą „Pomóżmy Patrycji Marach z Przemyśla”, w którego skład weszli przyjaciele Patrycji, społecznicy z Przemyśla, harcerze i dziennikarze. Pomocy nie odmówił oczywiście ks. Artur Janiec, szef Caritasu Archidiecezji Przemyskiej. A teraz pojawił się Marcin Szworak (25 l.).

Młody mężczyzna pochodzi z Przemyśla, ale po studiach ekonomicznych mieszka i prowadzi swój biznes z Krakowie. 7 lat temu wpadł na pomysł, by wspomóc potrzebującą pomocy śp. Karolinę Wajdę z Podkarpacia… jadąc na rowerze. Wybrał się z ojcem na jedną z chorwackich wysp i znalazł sponsora, który płacił złotówkę za każdy kilometr tej wyprawy. 2 lata temu pojechał z kolegą do Azji Mniejszej dla małej Wiktorii spod Leżajska. A 6 lipca chce ruszyć aż do stolicy Iranu, Teheranu, dla Patrycji. – Chcę pomóc – mówi po prostu 25-latek, którego ambitny plan rowerowej wędrówki obejmuje jazdę wokół Morza Kaspijskiego, 800 kilometrów pustyni Karakum w Turkmenistanie i niełatwe irańskie tereny. Towarzyszyć mu będzie poznany w sieci Grzegorz Szalewicz (19 l.) ze Szczecina, mistrz kolarstwa szosowego w swej kategorii i tegoroczny maturzysta. – Damy radę – zapewnia M. Szworak.

Każdy może pomóc!
Zwracamy się do wszystkich firm, które chciałyby wspomóc akcję: pomóżcie Patrycji! To tylko złotówka za kilometr, a każda z nich to krok do nadziei 22-latki na życie. Poza akcją M. Szworaka w Przemyślu trwać będzie zbiórka pieniędzy do harcerskich i „caritasowych” puszek. Narzeczony Patrycji, Kuba Socha (22 l.) z Jarosławia chce poprosić władze Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej o pomoc dla swej ukochanej.

Na naszej stronie internetowej (www.supernowosci24.pl) będziemy naszych Czytelników na bieżąco informować o imprezach na rzecz Patrycji oraz tych, na których trwać będzie zbiórka dla 22-latki. Patrycję można wspomóc wpłacając pieniądze na konto utworzone przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej: 34 1600 1332 1847 4932 3000 0004 Bank BNP Paribas, ul. Suwak 3, 02-676 Warszawa

Monika Kamińska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
katolik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
katolik
Gość
katolik

A co na to arcb Michalik ?
Trzeba sie bylo zwrocic do Kurii i osobiscie do arcybiskupa aby pomogl.