Domniemany podpalacz w rękach policjantów!

Strażacy mięli pełne ręce roboty podczas gaszenia pożarów na działkach znajdujących się przy al. Powstańców Warszawy. Każda z 7 ich akcji wyceniana jest na kilkaset złotych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Mieszkańcy osiedla Drabinianka mogą odetchnąć z ulgą, bo skończyły się pożary.

We wtorek w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o serię podpaleń na działkach znajdujących się przy al. Powstańców Warszawy. – Na razie ustalamy czy ta osoba ma jakikolwiek związek z pożarami, dlatego nie mogę udzielić więcej informacji – mówi podkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Od godziny 21.30, w poniedziałek strażacy nie odnotowali w tym miejscu żadnego pożaru.

O sprawie grasującego po ogródkach działkowych podpalacza Super Nowości pisały dwukrotnie jako jedyne. Zarówno działkowcy jak i mieszkańcy osiedla Drabinianka obawiali się o własne mienie, zdrowie, a nawet życie. We wtorek od rana na terenach, gdzie wybuchło 7 pożarów w ciągu dwóch dni, pojawili się policjanci z patrolówki, którzy legitymowali kręcące się w podejrzany sposób, po działkach osoby.

Podkomisarz Adam Szeląg, z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zapewniał nas, że na działkach działali także policjanci po cywilnemu. Funkcjonariuszom zależało na złapaniu piromana, bo co prawda płonęły altanki i wysokie świerki, ale mogło dojść także do narażenia zdrowia i życia ludzi.

– Nie chcemy na razie udzielać żadnych informacji o człowieku, którego zatrzymaliśmy, bo jest on osobą podejrzewaną i chcemy dokładnie sprawdzić jaki ma związek z pożarami – tłumaczy podkomisarz Szeląg. Należy jednak domyślać się, że mężczyzna nie został zatrzymany za spacery po działkach, a jeżeli jest rzeczywiście podpalaczem to odpowie za swoje czyny.

We wtorek właściciel terenu mówił nam, że pod koniec tygodnia powinien rozpocząć prace związane z uprzątnięciem terenu i rozbiórką altanek. Jeśli do tego dojdzie, nawet gdyby znalazł się inny naśladowca podpalacza, to nie będzie miał już okazji wzniecić pożaru na tym terenie.

Grzegorz Anton

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ROMANadministrator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

no to nie tak – a może to nie ten- muszą pooglądać zdjęcia satelitarne , to trochę potrwa – a jak to nie ten to co ? może być i tak ; winny/ nie winny / winny – i po sprawie.

administrator
Gość
administrator

No i cel facet osiagnal.
Teraz bedzie mial za darmo zakwaterowanie, wikt i opierunek do wiosny.
Zima idzie.