Domowe Melodie w „Wytwórni”

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. 24 listopada w rzeszowskim klubie „Wytwórnia” o godz. 20 zagra grupa Domowe Melodie.

To zdecydowanie największy fenomen ubiegłego roku. Pojawili się znikąd, publikując kilka utworów nagranych we własnym mieszkaniu i szturmem podbili serca słuchaczy – od małych do tych już całkiem dużych. Piosenki o Zbyszku, który podkrada rentę matce czy Grażce, która stoi przed życiowym dylematem, śpiewa już cała Polska. Justynę, Staszka i Kubę połączyła pasja do tworzenia muzyki, którą ciężko zaszufladkować. Uwielbiają bawić się konwencjami i różnymi stylami, ciągle jednak pozostając w pobliżu szeroko pojętej muzyki folk/pop.

Mają na koncie debiutancki album, który jak sami wyznali – wydało im życie. Materiał, nagrany własnym kosztem bez wsparcia wytwórni i mediów, zdążył już zgarnąć wiele nagród oraz wyróżnień. Ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka, a sami tylko skromnie powtarzają, że “chcą po prostu grać i śpiewać”. Na tegorocznym Heineken Open’er Festival zagrali koncert, o którym będzie się mówić jeszcze bardzo długo – namiot Alter Space podobno jeszcze nigdy nie przeżył takiego oblężenia. Rozkochali w sobie również samą Katarzynę Nosowską, która zaprosiła ich do udziału w Męskim Graniu, niezwykłym projekcie, którym współdowodzi już drugi rok z rzędu. Na początku tego roku czytelnicy portalu Musicis.pl ogłosili zespół Domowe Melodie Debiutem roku 2012, a ich płyta wygrała plebiscyt na Najlepszy polski album 2012 portalu Uwolnij muzykę , w głosowaniu pokonując Hey, Marię Peszek i wielu innych cenionych artystów.

Od niedawna ich utwory skutecznie podbijają polskie rozgłośnie radiowe – Grażka zadebiutowała głosami słuchaczy od razu na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, by tydzień później wspiąć się na sam szczyt.

Skład zespołu:
Justyna „Jucho” Chowaniak (kompozycja, wokal, teksty, pianino)
Staszek Czyżewski (kontrabas)
Kuba Dykiert (gitara, perkusja).

Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki. Wystarczy napisać do nas na adres e-mail: ajamrozy@supernowosci24.pl a w treści maila podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Kto pierwszy, ten lepszy!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments