Donald robi nas w balona

Miało być tanie, spokojne i przyjazne państwo. W „polityce miłości” miało „żyć się lepiej”, o cudach gospodarczych nie wspominając. Niestety, po pięciu latach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u już tylko idiota może dać się nabrać na rządową propagandę sukcesu. Populizm? Stronniczość? Przejdźmy zatem do konkretów.  

Podniesienie wieku emerytalnego, ogromny wzrost cen (benzyna, żywność, energia), fatalny stan służby zdrowia, wzrost bezrobocia, gigantyczne zadłużenie państwa, coraz niższy poziom oświaty, opóźnienia w budowie autostrad, ograniczenie „becikowego”, „Rodziny na swoim” i różnego rodzaju ulg (m.in. na Internet), no i perełka – wysokie podatki. W 2007 roku sam Tusk przysięgał Polakom, że każdy, kto zaproponuje ich podwyżkę, zostanie osobiście przez niego wyrzucony z rządu. Z przysięgi tej wynika dzisiaj tylko jedno – podatek VAT i składkę rentową dla pracodawców (+2 proc.) musiała podwyższyć opozycja! Palikot? Miller? Nie! To na pewno Kaczyński, bo to on z zasady winny jest wszystkim porażkom, a zwłaszcza tym obecnego rządu.

Sukcesy? Wielu uważa za nie organizację Euro 2012, budowę stadionów i orlików. Niestety na „harataniu w gałę” życie się nie kończy. Wykorzystanie pieniędzy z Unii? Szacowane jest na 80 proc., więc można zapytać gdzie się podziało pozostałe 20 proc., czyli grube miliardy? Rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego? To jak niezależny jest wymiar sprawiedliwości pokazał jeden z dziennikarzy, który, podając się za asystenta szefa Kancelarii Premiera, zadzwonił do gdańskiego sędziego, by ustalić termin postępowania w sprawie Amber Gold.

Co więc Tuskowi przez te 5 lat naprawdę się udało? Zarobić oficjalnie 1,1 mln zł, pozamiatać afery pod dywan, a przede wszystkim omotać biednych Polaków, że tylko on i jego Platforma Obywatelska sp. z n.n. (spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością) mogą rządzić tym krajem. Kiedyś to my robiliśmy balona z Donalda – teraz to Donald robi nas wszystkich w balona.

Arkadiusz Rogowski

do “Donald robi nas w balona”

 1. obserwator cyrku

  A ja ciagle zadaje to samo pytanie.
  Polska placi TYLKO 3,2 miliona Euro do kasy Uni Europejskiej, a dostaje 14,4 miliona Euro z UE.
  Gdzie jest te 14,4 miliona Euro ktore Polska dostaje z Uni Europejskiej ?
  Co sie z tymi pieniedzmi stalo ?
  Czy zostaly rozkradzione i zdefraudowane poprzez osoby majace dostep do tych pieniedzy ?
  OTO JEST PYTANIE.

 2. Jacek

  Dlaczego jak słyszę słowo „tusk” to od razu POjawiają mi się obrazy : sPOconego zbycha, „dzikiego kraju” mira, cwaniaka grzecha, płaczki sawickiej, plującego jadem robakologa, gadającego do pustych krzeseł sekułę, chudą babę z dorszem w zębach, sPOłdzielczy bukiet róż w dłoniach grabarczyka, martwe stocznie, cyniczny uśmieszek misiaka, sPOdające samoloty jak na zamówienie, chudą brzózkę obracającą kilkudziesięciotonową maszyną jak płatkiem śniegu, kopacz przesiewającą przetakiem ziemię na głębokość 2 metrów w smoleńsku, szyderczy uśmieszek putina, , wyrachowaną merkelke, jakieś chińczyki biegające PO rozgrzebanej – niby autostradzie, fałszywe rozkłady jazdy na kolei i jakąś grubą POdwodną rurę przechodzącą koło nosa Polski, a przez kieszeń UE i na dużym placu wielki zegar długów (prezent tuska dla Polaków) obracający się w szaleńczym tempie w stronę (-). Na samym końcu tej wizji widzę rolnika pytającego się : premierze „jak żyć”, a premier gapi się na rolnika jak sroka w gnat przewracając oczami, jakby cierpiał na POmroczność Jasną ? I ani me ani be ani kukuryku !

  • klocek

   Weź pigułkę. Lekarz przepisał to brać trzeba. A w soboty lewatywa. Nie gryź lekarzy i jak będziesz grzeczny to ci znowu dadzą laptoka.

   • Ambroży

    klocek – zaufaj mi i zrozum, że lepiej będzie jeśli przestaniesz reagować na coś o czym nie masz zielonego pojęcia i obrażasz ludzi i lekarzy. Przecież właśnie oni mogą ci pozbierać zabawki i drugi raz nie dać przepustki. Podobnie jak w Matrixie zachował się Protasiewicz, Buzek i Lewandowski nakręcając znanego klipa o 300 mld – wczoraj wszyscy trzej poznikali i pospuszczali głowy !. Uszanuj ich pozorny spokój , jeśli chcesz natomiast poznać głębszą analizę” połowicznego sukcesu” Tuska w na szczycie brukselskim odtwórz sobie na YOU TUBE wczorajszy „POLSKI PUNKT WIDZENIA”. Myślenie nie boli-wierz mi.
    ps. jakbyś ze zrozumieniem czytał co piszę nie nazywał byś mnie prostacko : towarzyszem?.

    • XX2

     Ambrozy daj spokoj toz ten „klocek” jest bardzo chory na chorobe ,ktora sie nazywa – LEMINGOZA POspolita a wszystkie media o tym milcza. Roznoszona jest przez groznego pasozyta o nazwie WSI. Glowne symptomy, to zatrata poczucia rzeczywistosci, stany euforyczne na przemian z napadami agresji. Bardzo charakterystycznym objawem choroby jest to, ze choremu w pewnej chwili wydaje sie, ze znajduje sie na ZIELONEJ WYSPIE, wydaje przy tym dziwne dzwieki KOKO SPOKO, kokospoko koko spoko… W koncowej fazie choroba prowadzi do slepoty, gluchoty, zaniku pamieci i sklonnosci do zbiorowego samobojstwa. Leczenie mozliwe jedynie metoda wstrzasu, badz odebraniem kielbasy na grilla i pilota tv.

 3. XX2

  Głosowałem na PiS, ale przyznaję, że Tusk rzadzi doskonale. Szanuję jego postawę i doskonałą politykę społeczną polegającą na wypychaniu się tyłkiem na swoich wyborców i morzeniu ich głodem. Tusk moi drodzy nie jest taki głupi, a nawet jest pożyteczny bo robi naprawdę dobrą robotę morząc głodem kretynów, którzy go wybrali. Coś takiego musi się dobrze zakończyć bo taki reformowalny kretyn nauczy się rozumu i na lewactwo już do końca życia nie zagłosuje, a niereformowalny zdechnie z głodu bo wybierze czerwone bydło (pod postacią PO, LSD i sruchu paliknota) po raz kolejny. Pamiętajcie, w demokracji każda władza jest dobra, bo odzwierciedla IQ wyborców. Jedna władza (jak dzisiejsza) będzie morzyć głodem kretynów, a inna (np. ta wybrana w 2005 roku) będzie promować inteligencję i produktywność. Jedna i druga korzystna jest korzystna dla kraju. Żeby rząd PiSu miał sens to ogół Polaków musi być inteligentny, produktywny, patriotyczny i przywiązywać wagę do wartości Chrześcijańskich. Dla narodu, który taki nie jest, jest Platforma Ormowców, która ciemnotę przetrzebi pałami i nauczy ją rozumu lub zamorzy głodem, żeby później mógł rządzić PiS, który wypromuje Polskę mądrzejszą i inteligentniejszą.

 4. emigrant

  Jezeli Polska wnosi rocznie do Uni Europejskiej poprzez podatki 3,2 miliarda Euro, a OBECNIE w tym roku dostaje na utrzymanie gospodarki 14,4 miliarda Euro to co sie dzieje z tymi pieniedzmi !!
  My wplacamy 4,5 raza mniej jak otrzymujemy z Uni Europejskiej.
  Jezeli nie sa zaiwestowane w panstwo Polskie to co dzieje sie z tymi pieniedzmi ?
  Czy sa rozkradzione, zdefraudowane, spedzone na cele niewiadome. Co sie stalo z tymi pieniedzmi ???
  NO GDZIE SA TE PIENIADZE ???

 5. Ambroży

  Państwo polskie nie wdrożyło dyrektywy o gazie. Tym samym nie przestrzegamy reguł obowiązującym na wewnętrznym rynku energetycznym. Komisja Europejska chce ukarać Polskę karą w wysokości 88 tys. euro – podaje portal onionas.pl
  Data końcowa wdrożenia dyrektywy wyznaczona była na 3 marca 2011r. Komisja Europejska odwołała się do Trybunału Sprawiedliwości UE.
  Kara będzie płacona od dnia wyroku do wdrążenia dyrektywy w życie.

 6. Ambroży

  No cóż w „normalnym” Kraju Tuska media wmawiają iż każda rzecz , nawet skrajnie tragiczna powinna być uznana za przyzwolenie społeczne na nijakość rządzenia, bylejakość i tumiwisizm itd. No bo jak w listopadzie można ogłosić rodzicom dzieci prawie umierających w Centrum Matki Polki , czy CZD iż skończyły się pieniądze , skończyły kontrakty ,, po czym solidne zapewnienie do kamer pani dyr.NFZ , oczywiście z ujmującym uśmieszkiem na twarzy pani Pachciarz że kontrakty jeśli szybko zostaną rozliczone to w przyszłym roku powrócimy do nowej kasy, ale za nadwykonania nie będziemy płacić!.. Tutaj kończy się zakres odwołań, ponieważ min Arłukowicz wraz z ze swoim zastępcą i kumplem z sejmowej komisji hazardowej Nojmanem powinni zostać wraz ze swoim mocodawcą Tuskiem odesłani szybko na zielona trawkę „zielonej wyspy”. Ale cóż naiwniakom zapewne wystarczy ogłosić zagrożenie terrorystyczne polskim Brunonem i czym prędzej postawić przed TS Ziobrę i Kaczyńskiego!!. Te ostatnie dwa fakty usprawiedliwią wszystko od inwigilacji uczestników Święta Niepodległości, pałowania i strzelania do dzieci w pochodzie kulami gumowymi, przerwanie antyśmiertelnej kuracji określonej grupy chorych dzieci w wym palcówkach , niewydolności rządu prawie w każdej dziedzinie , aż po płacenie za in-vitro w imię tego aby udawać że świat i interes się kręci?. Co zaś do problemu braku KASY , też musimy się zgodzić z faktem , że to na pewno wina Jarosława Kaczyńskiego bo zamiast osobiście pojechać do Camerona napisał tylko list w sprawie budżetu UE i ten fakt musi się odbić na całym budżecie Polaków na 7 lat chudych?. A ten fakt ostatni jest niepodważalny nawet w Biblii , gdzie po siedmiu tłustych musi być siedem chudych?.
  ps. przepraszam za przekopiowanie swojego wpisu spod innego tematu, ale tutaj jest szerszy zbiór tematyczny.

 7. lele

  fretka – czyli jak było? Podsłuchów jest teraz więcej niż za PiS-u!

 8. fretka

  Wiecie dlaczego Tusk rządzi? nie dlatego, że ludzie go chcieli, choć częśc na pewno tak. Tylko dlatego, że ludzie głosowali na PO ze strachu przed PiS-em. Przerażenie ludzi było tak ogromne, że woleli oddać kraj w ręce Donalda niż zginąć w państwie katolicko – policyjnym. Jestem ciekawa przyszłych wyborów i tego, czego ludzie do tej pory się nauczą. Miejmy nadzieję, że nie zapomnieli, jak to było za rządów Kaczyńskiego i historia się nie powtórzy.

  • Ambroży

   fretka – mnie zaś nie po drodze ani ze złodziejami i aferzystami , ani z bezbożnikami!. Trudno tak zostałem wychowany i dzięki Bogu oczy mam w porządku!..

 9. Jan

  Oserwator .O co chodzi??? Z tymi wyborami??? Ja mysle ze chodzi o te serwery w Rosji.

 10. iza

  Cały sztab ludzi pracuje nad robieniem ludziom wody z mózgu (dawniej zwano to propagandą teraz pijarem). Nie tylko w radiu, telewizji czy prasie. Ci ludzie są wszędzie, ponieważ PO ma już wszystkie instutucje opanowane.

  Samo członkostwo w PiS dzisiaj wymaga odwagi. Nie ma dla nich miejsca w pracy. Pod byle pretekstem się ich szykanuje albo zwalnia. We wszystkich instytucjach państwowych węszy się za „pisiorami” tzn. za ludźmi, którzy wprawdzie w partii nie są, ale tak jakoś wyrażają się jak „pisiory” (przykładowo krytykują Tuska).

  To nie jest realacja z programu „Wielki Brat” ale tak jest na prawdę w Polsce od 3-4 lat.

 11. obserwator cyrku

  Jezeli poprzez kilka kolejnych elekcji wyborczych nie mozna odgonic podlych swin od koryta sejmowego to nie ma co sie dziwic ze ludzkie nerwy napiete do ostatecznosci doprowadzaja do takich sytuacji.
  Jakie to sa wybory skoro TE SAME SWINIE zmieniaja tylko partie rzadzace ale ciagle sa reprezentantami ludzi w SEJMIE !!
  Czym obecni reprezentaci w Sejmie roznia sie od podlych komunistow w PRL ??
  Tam tez poprzez farse wyborcza reprezentowali w Sejmie TACY POSLOWIE KTORYM TE STOLKI ZOSTALY PRZYDZIELONE przez PZPR !!
  O co chodzi ???

 12. Ambroży

  Jacek – małe sprostowanie : Bimbała , to raczej antyPipała?? – reszta uwag bardzo na czasie , tym bardziej jak popatrzymy na to co wyprawia WSI i Hajdarowicz z dziennikarzami (z krwi i kości)!!

 13. Jacek

  Bardzo dobrze Panie Arkadiuszu pan napisal, tylko zastanawiam sie czy nie bylo w tym udzialu chocby Panskiej gazetki???? Co pisaliscie aby temu zapobiec??? Niech pan zapyta swojego starszego kolege „redaktora” Bimbale. To sie nie bierze z niczego. Poddejrzewam ,ze i gazetka sie zle sprzedaje wiec trzeba od czasu do czasu pozwolic mlodym gniewnym zabrac glos ,prawda panie Romanie? Ale podoba mi sie panskie rozumowanie panie Arkadiuszu oby takich wiecej.

 14. klocek

  Aleś Arek pojechał po bandzie.

  Podniesienie wieku emerytalnego – nic przyjemnego dla większości. Ja lubię pracować, a moi 30-letni znajomi na razie „mają w d…” myślenie o emeryturze.

  ogromny wzrost cen (benzyna, żywność, energia) – no tak wina Tuska. Powinien się spalić w ogniu piekielnym za wzrost cen ropy naftowej. I masła. No i samochodów też. I lokomotyw.

  fatalny stan służby zdrowia – zawsze była słaba, ale to co teraz się dzieje jest nie jest jeszcze dramatem

  wzrost bezrobocia – powtarzasz slogany. Za młody jesteś aby pamiętać sytuację sprzed wejścia Polski do UE. Wtedy nawet nie bardzo można było emigrować.

  gigantyczne zadłużenie państwa – albo igrzyska albo chleb. Wozisz tyłęk po nowych drogach, oglądasz mecze na nowych stadionach i jest OK. A zarobiłeś na to? Nie. No i dlatego jest to na kredyt.

  coraz niższy poziom oświaty – oczywiście to wina rządu, że dzieciaki się nie uczą

  opóźnienia w budowie autostrad – bez UE i kredytów było by gówno, a nie autostrady. Ale pomiauczeć można, co nie Arek?

  ograniczenie „becikowego” – nie mam zdania, ale raczej 1000zł nie uratuje przyrostu naturalnego

  „Rodziny na swoim” – rząd dał rząd wziął.

  i różnego rodzaju ulg (m.in. na Internet) – już Kaczyński mówił, że przeciętny internauta pije piwo i ogląda porno w necie. No i na to ma być ulga?

  no i perełka – wysokie podatki. – przedsiębiorcy mają niełatwo, to prawda. Tylko minister Wilczek zrobił „Co nie zabronione to dozwolone”. Ale potem jak widać naturalną cechą człowieka była rozbudowa kontroli nad innymi i pobieranie za to wynagrodzenia. I żaden rząd tego nie zmieni.

  • Ambroży

   klocek : zapewne do szkoły miałeś daleko i pod górkę i nawet przedszkolak umiejący czytać umiałby by cię z Twojego błędnego tkwienia w świecie PRL wyprowadzić. A po co – skoro ci tak dobrze??. Śpij spokojnie ORMO czuwa – to było ciekawie sformułowane zapewnienie tej epoki o której śnisz.

   • klocek

    Ambroży, bój się Boga!!! Nie oddaliście towarzyszu legitymacji ORMO? A opaskę to noście towarzyszu pod jesionką bo możecie w gębę dostać pod kościołem.
    Ale spodziewam się, że dalej macie miękką pałę jak za młodych lat? I bardzo dobrze, nawet kobiecie krzywdy nie zrobicie. Ale drzewo możecie walić. Raz z prawej i raz z lewej. Z okrzykiem: OR-MO!

 15. grześ

  Do artykułu jeszcze by dodać , że w omotaniu społeczeństwa poważną rolę odgrywają media, pokazując same sukcesy i jak jest fajnie a kto sądzi inaczej to dureń ?

 16. Ambroży

  Ale trzeba przyznać także Donaldowi , że w jednym przypadku zaoszczędził na rozmowie gratulacyjnej po wyborze na prezesa PSL-u J.Piechocińskiego !!. Trzeba mieć poczucie władzy wobec sekciarzy , ale i koalicyjnych sługusów , aby tak postąpić płemierze – nieprawdaż ??

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.