Donald robi nas w balona

Miało być tanie, spokojne i przyjazne państwo. W „polityce miłości” miało „żyć się lepiej”, o cudach gospodarczych nie wspominając. Niestety, po pięciu latach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u już tylko idiota może dać się nabrać na rządową propagandę sukcesu. Populizm? Stronniczość? Przejdźmy zatem do konkretów.  

Podniesienie wieku emerytalnego, ogromny wzrost cen (benzyna, żywność, energia), fatalny stan służby zdrowia, wzrost bezrobocia, gigantyczne zadłużenie państwa, coraz niższy poziom oświaty, opóźnienia w budowie autostrad, ograniczenie „becikowego”, „Rodziny na swoim” i różnego rodzaju ulg (m.in. na Internet), no i perełka – wysokie podatki. W 2007 roku sam Tusk przysięgał Polakom, że każdy, kto zaproponuje ich podwyżkę, zostanie osobiście przez niego wyrzucony z rządu. Z przysięgi tej wynika dzisiaj tylko jedno – podatek VAT i składkę rentową dla pracodawców (+2 proc.) musiała podwyższyć opozycja! Palikot? Miller? Nie! To na pewno Kaczyński, bo to on z zasady winny jest wszystkim porażkom, a zwłaszcza tym obecnego rządu.

Sukcesy? Wielu uważa za nie organizację Euro 2012, budowę stadionów i orlików. Niestety na „harataniu w gałę” życie się nie kończy. Wykorzystanie pieniędzy z Unii? Szacowane jest na 80 proc., więc można zapytać gdzie się podziało pozostałe 20 proc., czyli grube miliardy? Rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego? To jak niezależny jest wymiar sprawiedliwości pokazał jeden z dziennikarzy, który, podając się za asystenta szefa Kancelarii Premiera, zadzwonił do gdańskiego sędziego, by ustalić termin postępowania w sprawie Amber Gold.

Co więc Tuskowi przez te 5 lat naprawdę się udało? Zarobić oficjalnie 1,1 mln zł, pozamiatać afery pod dywan, a przede wszystkim omotać biednych Polaków, że tylko on i jego Platforma Obywatelska sp. z n.n. (spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością) mogą rządzić tym krajem. Kiedyś to my robiliśmy balona z Donalda – teraz to Donald robi nas wszystkich w balona.

Arkadiusz Rogowski

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.