Donieśli na posła do prokuratury

Ireneusz Dzieszko (z lewej) i Krzysztof Czeluśniak w asyście kamer i mikrofonów radiowych składają doniesienie do prokuratury

RZESZÓW. Z ostatniej chwili. Dwóch prawicowych działaczy poinformowało, że jeden z podkarpackich parlamentarzystów ich zdaniem regularnie kopiuje artykuły z Internetu i bez podania źródła umieszcza ich obszerne fragmenty w swoich wystąpieniach.

O sprawie poinformowali prokuraturę.
Ireneusz Dzieszko (były radny miejski z Mielca z listy Prawa i Sprawiedliwości) oraz Krzysztof Czeluśniak, radny miejski z Jasła (niegdyś ASW potem LPR) przejrzeli wystąpienia posła Andrzeja Szlachty z ostatnich kilkunastu miesięcy.

Jak wiadomo poseł Szlachta przoduje w liczbie interpelacji i zapytań i składa je niemal codziennie.  Ich analiza wykazała, że są one w większości kopiowane z powszechnie dostępnych stron internetowych (np. Wikipedii), ale nigdy nie było podane źródło. Dzieszko i Czeluśniak uznali, że takie działanie może być złamaniem prawa autorskiego i postanowili poinformować prokuraturę. Wcześniej jednak o swoim planie zawiadomili media.

Co o sprawie myśli sam poseł Andrzej Szlachta? O tym poinformujemy za około dwie godziny.
ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments