Dopiero nauczyła się czytać, a pochłania książki jak stary mol

Julia Nowak - Super Czytelniczka

TARNOBRZEG. Ma zaledwie kilka lat, ale rocznie czyta setki książek

Julia Nowak z Tarnobrzega ma zaledwie kilka lat, ale książki czyta nałogowo. Młodziutka czytelniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej tylko w tym roku przeczytala tyle książek ile inni nie mieli w rękach przez cale dorosłe życie. Brawo Julia.

Wczoraj, w MBP w Tarnobrzegu rozstrzygnięto konkurs i wręczono nagrody dzieciom, które od stycznie do listopada bieżącego roku wypożyczyły i przeczytały największą ilość książek. Uczniowie w wieku od 7 do 9 lat oraz ich starsi koledzy w wieku od 10 do 12 lat zostali docenieni nie tylko za to, że czytają, ale i za to, że polecają książki swoim rówieśnikom.

Super Czytelniczką, która nie miała sobie równych w liczbie przeczytanych książek została młodziutka Julia Nowak. Dziewczynka, nagrodzona w młodszej kategorii wiekowej przeczytała w tym roku aż 635 książek, które pożyczyła w bibliotece. Drugi tytuł Super Czytelnika przypadł Krzysztofowi Zbyradowi, który może się pochwalić wynikiem 425 książek. Biorąc jednak pod uwagę, że były one jednak bardziej obszerne, wyniki obojga uczniów są naprawdę imponujące.

Stanisława Mazur, dyrektor MBP w Tarnobrzegu przyznaje, że konkurs, na najlepszych czytelników ma promować najwartościowsze książki dla dzieci oraz aktywizować czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzieci biorące udział w konkursie musiały bowiem przysłać do książnicy recenzje swoich ulubionych książek i zachęcić do czytania swoich kolegów.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments