Dość rozbójniczego wydzierania sołectw!

- Jeżeli trzy wsie z gminy Głogów zostaną włączone w granice Rzeszowa, to nasza gmina może stracić płynność finansową - mówi stanowczo Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW, GŁOGÓW MŁP, KRASNE, ŚWILCZA. Wójtowie i burmistrz chcą zablokować planowane przez prezydenta Ferenca poszerzenie Rzeszowa.

Od wczoraj w Miłocinie, Pogwizdowie Nowym i Rudnej Małej trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic gminy Głogów Młp. Te wspomniane wsie, jak tego chce prezydent Tadeusz Ferenc, miałyby być włączone w granice Rzeszowa. Takie same konsultacje mają być przeprowadzone w Rudnej Wielkiej (gmina Świlcza) i Malawie (gm. Krasne). Wójtowie i burmistrz oraz mieszkańcy tych pięciu wsi już teraz sprzeciwiają się przyłączeniu do Rzeszowa.

Więcej w Super Nowościach

 Mariusz Andres 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
9 lat temu

Jak inaczej Rzeszów ma się rozrastać ,musi okoliczne wioski przyłączać do Rzeszowa ,tak się dzieje w całym kraju !W nie wszystkim zgadzam się z P.Ferencem ale jeżeli chodzi o rozrastanie Rzeszowa to go popieram i życzę P.Ferencowi że się uda .Co będzie jak Ferenc nie Będzie już prezydentem Rzeszowa -zero powiększenia Rzeszowa bo Dec ani Cypryś nie chcą większego miasta!

orest
orest
9 lat temu

To co poprzedni burmistrz Głogowa zbudował dla gminy obecny zaprzepaści. Szkoda, że bezpowrotnie a kolejne wybory zmienią tylko burmistrza a nie jego decyzje lub ich brak.

edek
edek
9 lat temu

Jestem za przyłączeniem całego Głogowa do Rzeszowa. Zlikwidują przynajmniej ten urząd gminy

PIOTR
PIOTR
9 lat temu

A ja mieszkam już w przyłączonej części Rzeszowa i jestem bardzo zadowolony . Na początku też było wiele obaw , ale jak się okazało to nie było się czego obawiać .Żyje się tak samo jak dawniej , a jedyna zmiana to to że mamy zrobione praktycznie wszystkie drogi , chodniki , kanalizację oświetlenie i wiele innych drobnych inwestycji , których wcześniej gmina Świlcza nie mogła sprostać i tylko na obietnicach się kończyło.

zzz
zzz
9 lat temu

Jestem mieszkańcem głogowa młp. tego „psełdo miasta ” na osiedlu x które powstało 18 lat temu brak dróg, oświetlenia że mozna sobie nogi połamać nie wspomne o chodnikach ,jakieś porobione wysypiska z ziemi gdzie pełno jest śmieci , autobusy kursują dwa o tej samej godzinie różnica 2-3 minuty , a jeżeli chodzi o załatwienie jakiejś sprawy z władzami tego psełdo miasta to jest jakieś nieporozumienie -przyłączyc ten cały głogów do Rzeszowa!!!!!

ja
ja
9 lat temu

Może burmistrz głogowa i jemu podobni zapewni miejsca pracy nie tylko swojej rodzinie ale też mieszkańcom podległych sobie terenów tak aby nie przyjeżdżali do Rzeszowa i nie odbierali miejsc pracy Rzeszowianom.

Ojo
Ojo
9 lat temu

Ferenzo już sklerociał i nie wie co ma i czego chce.
Najgorsze ,że te jego klakiery z rady w ślepo mu przytakują. Widocznie mamy taką władzę na jaką zasługujemy(!).

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

ty maro – spadaj chłopie na drzewo – jak ci zapyziały Rzeszów nie pasuje to po jaką cholerę cały Głogów od 6 rano jedzie do Rzeszowa- łepetyna ci nie robi może za durzo piwka wyżłopałeś na ławeczce na rynku – jak nie wiesz to nie pisz bzdetów- miasto musi się rozrastać czy chcesz czy nie jak by nie Rzeszów to byś zapieprzał po ugorach i piaskach dookoła głogówka.

maro
maro
9 lat temu

jestem mieszkancem glogowa od lat. widzialem jak to miasto sie zmienia i szlag mnie trafia teraz jak jakis buras z rzeszowa wyciaga łapy po to, co mysmy tu sobie zbudowali. panie prezydencie specu od asfaltowania drog(najlepiej przed zima zeby na wiosne juz to dziadostwo dziurami swiecilo) zajmij sie pan swoim zapyzialym miastem. masz pan tyle niezagospodarowanych terenow ze mozna by niezlych inwestorów sciagnac. ale pan jestes kiepski gospodarz i tego nie potrafisz. marza ci sie kolejne tereny? czyzby juz tych ktore sa nie dalo rady z korzyscia przytulic do zaprzyjaznionych pozal sie boze biznesmenow. na jaka cholere byc nam w… Czytaj więcej »

waldi
waldi
9 lat temu

ferenc niech zagospodaruje tereny ktore juz sa w Rzeszowie a nie przylacza kolejne gminy bo ludzie tego nie chca. nie mamy zamiaru nplacic haraczu na dlugi ferenca

...
...
9 lat temu
Reply to  waldi

popieram…