Dostali sztuczne nerki, liczą na jeszcze

Nie ma oddziału, czy pracowni gdzie nie byłoby czerwono od serduszek przyklejonych na różnego rodzaju aparaturze. Od fundacji Jurka Owsiaka szpital otrzymał dotychczas sprzęt medyczny o wartości ponad 7 mln zł. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Wojewódzki Szpital nr 2 znowu liczy na sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Za ponad 9,4 mln zł Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupiła 23 listopada 268 nowoczesnych urządzeń dla dziecięcych oddziałów urologicznych. Wkrótce trafią do szpitali, także w Rzeszowie.

Był to już drugi konkurs w tym roku. Za pieniądze z XIX Finału WOŚP zakupiła już 321 urządzeń dla oddziałów nefrologicznych i intensywnej terapii dziecka o wartości ponad 11,8 mln zł. Wtedy do ośrodka dializoterapii w SW nr 2 w Rzeszowie trafiły cztery sztuczne nerki, każda warta ok. 40 tys. zł, a także aparat do badań ultrasonograficznych nerek. Sprzęt trafił tutaj bo rzeszowski szpital jest jedynym w regionie, gdzie można dializować dzieci. O tym, że sprzęt do dializ był tu potrzebny świadczą liczby. Pod opieką dziecięcej poradni nefrologicznej pozostaje kilka tysięcy małych pacjentów z całego woj. podkarpackiego.

Grają tylko dla dzieci

XIX Finał WOŚP odbył się 9 stycznia 2011 r., na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów nefrologicznych i urologicznych zebrano wówczas 47 mln zł.

Podczas XX Finału WOŚP, który odbędzie się 8 stycznia przyszłego roku, fundacja będzie zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments