Dostaniemy ponad 5,2 mln zł na żłobki!

– Jestem bardzo szczęśliwy, że znaleźliśmy się na 1. miejscu i dostaniemy ten milion złotych – Wojciech Wdowik, wójt gminy Świlcza. – Możliwe, że nawet we wrześniu otworzymy pierwszy w gminie żłobek. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Gmina Świlcza zdeklasowała inne, trafiając na 1. miejsce listy ofert zakwalifikowanych do dotacji.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało wyniki otwartego konkursu ofert – „MALUCH 2013 – edycja 1”. Do postępowania konkursowego zakwalifikowano 343 oferty pochodzące ze 131  gmin w kraju. Na Podkarpaciu dofinansowanie na żłobki dostanie 13 gmin.

Gmina Świlcza znalazła się na 1. miejscu listy ofert. Pokonała 342 oferty, z którymi konkurowała. Dostanie 1 033 059 zł na utworzenie Żłobka w Trzcianie, który będzie mógł przyjąć 55 dzieci.

– Taki dumny jestem, że znaleźliśmy się na 1. miejscu – mówi wójt Wojciech Wdowik. – Pierwszy żłobek w Trzcianie i jednocześnie w gminie otworzymy w pięknym zabytkowym budynku po szkole średniej. Zaadaptowaliśmy go na żłobek, a na poddaszu zrobimy przedszkole na ok. 40 dzieci. Wraz z wykonawcą mamy nadzieję, że uda nam się już we wrześniu otworzyć żłobek. Już dziś mam 30 chętnych – dodał.

Więcej miejsc dla dzieci
Spore pieniądze uzyskał też Rzeszów. Na budowę żłobka przy ul. Bł. Karoliny dostanie 1,3 mln zł dotacji. Placówka docelowo ma przyjąć 100 dzieci.

Gmina Dębica dostanie 115 100 zł dotacji na rozbudowę Żłobka Miejskiego w Dębicy przy ul. Sienkiewicza na utworzenie dodatkowych 24 miejsc dla dzieci oraz 385 927 zł na zapewnienie 75 miejsc dzieciom w tej placówce. Władze Tarnobrzega na żłobek miejski dostaną 803 320 zł. Mielec zyska 157 tys. zł na adaptację i remont pomieszczeń w Żłobku Miejskim Nr 7 oraz urządzenie nowego oddziału dla 15 najmłodszych dzieci, a także 240 tys. zł na utworzenie 25 nowych miejsc dla dzieci. Gmina Brzozów dostanie 122 500 zł na adaptację istniejących pomieszczeń z przeznaczeniem na organizację i funkcjonowanie 25 nowych miejsc opieki nad dziećmi w formie żłobka w budynku Przedszkola Samorządowego nr 1 w Brzozowie.

Dotacje dostaną też Krosno, Przemyśl, Lubaczów, Nisko, Głogów Małopolski, Boguchwała i Jasło. Łączna kwota dotacji na żłobki, jakie dostaną gminy województwa podkarpackie, to 5 281 488 zł. Ma to umożliwić funkcjonowanie dotychczas powstałych lub utworzenie łącznie 759 miejsc dla dzieci.

Blanka Szlachcińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o