Dostawczy mercedes wpadł pod pociąg. ZDJĘCIA

Fot. KPP

KRZEMIENICA (POW. ŁAŃCUCKI). Około godziny 17.25 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Krzemienicy pod pociąg pospieszny wjechał dostawczy mercedes, kierowany przez 47-letniego mężczyznę. Na szczęście, pomimo sporych zniszczeń nikt nie został ranny.

Kierowca busa wjechał na przejazd, pomimo że zbliżał się do niego pociąg pospieszny relacji Wrocław – Przemyśl. Na tym odcinku wykonywane są prace remontowe, dlatego pociąg nie jechał zbyt szybko. Mimo to po uderzeniu w samochód elektrowóz pchał go jeszcze ponad 80 metrów, przewracając po drodze słup sieci trakcyjnej i zrywając sieć.

Pomimo sporych zniszczeń, w tym przewrócenia słupa trakcyjnego, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowca mercedesa, 47-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego, woj. lubelskie, po zbadaniu w szpitalu został zwolniony. Był trzeźwy, podobnie jak maszynista elektrowozu.
Policjanci wspólnie ze strażakami zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i sporządzili dokumentację. Strażacy, przy pomocy specjalistycznego sprzętu usunęli samochód z torów, aby do akcji mogły przystąpić służby kolejowe. Ich głównym zadaniem będzie usunięcie kilkusettonowego składu, aby udrożnić jedyny czynny tor. Z powodu zerwania trakcji na tym odcinku kursować będą lokomotywy spalinowe, do czasu naprawy sieci elektrycznej
tc/KPP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o