Dożynki w gminie Leżajsk

CHAŁUPKI DĘBNIAŃSKIE. Piękna, słoneczna pogoda i ogrom atrakcji przyciągnęły w niedzielę tłumy ludzi w każdym wieku na dożynki gminy Leżajsk. Patronat nad imprezą objęły Super Nowości i Polskie Radio Rzeszów.

Niedzielne świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta z poświęceniem wieńców dożynkowych. Po mszy św. wójt, starostowie dożynek, zaproszeni goście oraz delegacje wieńcowe barwnym korowodem w asyście policji udali się na objazd po Chałupkach Dębniańskich.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: poseł Zbigniew Rynasiewicz, burmistrzowie i wójtowie sąsiednich gmin, przedstawiciele instytucji i firm oraz organizacji pozarządowych.

Zainteresowani podczas dożynek mogli skorzystać z punktów informacyjnych Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na najmłodszych czekały nie lada atrakcje: mogli wyszaleć się w wesołym minimiasteczku, pojeździć na quadach, przejechać kucykiem, poskakać na trampolinach albo wygrać nagrody w programie artystycznym.

W części artystycznej „Folusz” z Giedlarowej zaprezentował tradycyjne widowisko “Wieńcowiny” oraz wystąpiły wszystkie zespoły ludowe, śpiewacze i folklorystyczne z terenu gminy. Gościnnie zaprezentował się Zespół Piosenki Biesiadnej “Jagiellanie” z Jagiełły. Tegoroczne święto plonów zakończyły zabawa taneczna i pokaz tańca z ogniem.
ac

 

 

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments