DOŻYNKI

Fot. Materiały prasowe

POD NASZYM PATRONATEM: Wojciech Gąssowski gwiazdą wieczoru

Niedziela, 21 sierpnia
STRZYŻÓW. Początek dożynek o godz. 15 na placu DK “Sokół”.  W programie imprezy m.in. konkurs wieńca dożynkowego, występy zespołów folklorystycznych, degustacja swojskiego jadła, stoiska wystawienniczo-handlowe oraz festyn taneczny z zespołem Torso. Gwiazdą wieczoru będzie Wojciech Gąssowski.

POD NASZYM PATRONATEM: Zabawa taneczna

CHAŁUPKI DĘBNIAŃSKIE. Cała impreza odbędzie się na placu przy Ośrodku Kultury. Po mszy św. o godz. 15.15 przejazd delegacji wieńcowych. Następnie prezentacje wieńców i występy artystyczne. O godz. 20 zabawa taneczna z zespołem Kycie, a godz. 22 pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Kamikaze.

Biesiada cygańska

NIENADÓWKA, GMINA SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI. Na boisku Klubu Sportowego “Plantator” odbędą się gminne dożynki. W programie liczne występy, atrakcje dla najmłodszych i zabawa taneczna. Imprezę rozpocznie o godz. 11 uroczysta msza w kościele parafialnym. O godz. 14.30  na boisku KS “Plantator” rozpoczną się występy zespołów folklorystycznych. Występom towarzyszyć będą konkursy i atrakcje dla dzieci i dorosłych. O godz. 18.30 “Biesiada Cygańska” w wykonaniu zespołu “Młody Duch i Przyjaciele” z Górna. O godz. 19.30 rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do godz. 2 w nocy.

Pokaz kawaleryjski

NOWY ŻMIGRÓD. 21 sierpnia odbędą się dożynki powiatowe. Rozpocznie je o godz. 11 msza święta w kościele parafialnym, następnie przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy i obrzęd dożynkowy. Ponadto w programie: pokaz kawaleryjski, występy kapel ludowych, zespołu Pietuchy (folk rosyjski), Ireny Jarockiej, blok kulturalny GOK-u, pokaz sztucznych ogni. Będzie też wesołe miasteczko i skokozabawa. Imprezę zakończy zabawa pod gwiazdami (gra zespół Sway). W trakcie dożynek prowadzona będzie sprzedaż cegiełek na rzecz ratowania zabytków.

Taniec ognia
ROPCZYCE. Dożynki Gminne rozpocznie msza św. o godz. 14.30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Impreza odbędzie się na stadionie RCSiR. W programie m.in.: zabawa, koncert zespołu Redlin, wystep Grupy Tańca i Ognia “Lumen Noctis”.

Wesołe miasteczko

MALINIE. Dożynki gminy Tuszów Narorodowy o godz. 14 rozpocznie msza św. Po jej zakończeniu przewidziany jest przejazd dożynkowego na stadion “Sokoła”, gdzie wystąpią zespoły taneczne. O godz. 19.30 odbędzie się zabawa taneczna w rytm muzyki zespołu “Kaprys”. W programie imprezy również: wystawa płodów rolnych, produktów i potraw regionalnych; wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji.

Zawody balonowe

DĄBIE. Święto plonów gminy Radomyśl Wielki o godz. 14. otworzy msza św. w kościele w Dąbiu. O godz. 15.30 obok remizy miejscowego OSP rusza część obrzędowa: konkurs wieńca dożynkowego, koncert kapel. O godz. 19 odbędzie się zabawa taneczna. Ponadto: dmuchańce dla dzieci, zawody balonowe i mała gastronomia.

Konkurs wieńca dożynkowego.

TRZEŚŃ. Święto chleba gmina wiejska Mielec o godz. 14 rozpocznie msza św. Po jej zakończeniu korowód dożynkowy uda się na stadion, gdzie o godz. 15.30 widowisko “Pozdrowienie mojej ziemi” zaprezentują “Chorzelowiacy”. Następnie odbędzie się konkurs wieńca dożynkowego. Na koniec odbędzie się zabawa taneczna, na której zagra zespół “Classic”.

Jarmark cudów

PRZECŁAW. Imprezy odbędą się na Rynku. O godz. 15 rozpocznie je rekonstrukcja wydarzeń historycznych. Godzinę później odbędzie się koncert zespołu “Fluid” z Dębicy i Orkiestry Dętej z Dobrynina. Od godz. 19 do tańca grać będzie kapela “Przecławianie”

Festyn

KOLBUSZOWA GÓRNA. O godz. 13.30 święto plonów gminy Kolbuszowa rozpocznie msza św. Po jej zakończeniu odbędzie się uroczyste przejście na plac przy Szkole Podstawowej, gdzie zagrają kapele ludowe, odbędzie się prezentacja dożynkowa. Na koniec przewidziany jest festyn.

Moc atrakcji

WOLA ŻYRAKOWSKA. Dożynki o godz. 14 otworzy nabożeństwo dziękczynne w kościele parafialnym w Żyrakowie, k. Dębicy. Po mszy imprezy przeniosą się do Woli Żyrakowskiej, gdzie odbędzie się m.in. gminny konkurs na wieniec i zabawa taneczna.

Trzy świnki

DĘBICA. O godz. 14 Centrum Handlowe “Raj” zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie “Trzy świnki”, który zaprezentują aktorzy Studia Małych Form Teatralnych Art.-Re z Krakowa. Wstęp wolny.

Koncert zespołu Redlin

ROPCZYCE. Dożynki rozpocznie msza św. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego (godz. 14.30). Potem odbędzie uroczysty przemarsz na stadion, na którym na godz. 16.30 zaplanowano prezentację wieńców dożynkowych, o godz. 20 koncert zespołu Redlin, a godz. 21.30 występ grupy tańca ognia “Lumen Notis”. Imprezę o godz. 22 zakończy zabawa taneczna z zespołem “Drimers”.

Festyn z zespołem

TUŁKOWICE. O godz. 15 delegacje dożynkowe przejdą z kościoła w Dobrzechowej na boisko przy szkole. Tam odbędą się m.in. występy folklorystyczne, zaś od godz. 18 festyn z zespołem Sou Gorsi.

Święto Chleba Doliny Strugu

TYCZYN. Ulicami miasteczka przemaszeruje bowiem korowód wieńców dożynkowych. Święto chleba zapoczątkuje msza święta w Kościele Parafialnym o godzinie 15. Następnie barwny korowód ze śpiewem na ustach przejdzie do parku. Tam na wszystkich czeka moc atrakcji: występy zespołów ludowych z okolicznych miejscowości przeplatane konkursami, zabawami dla dzieci i młodzieży, pokazami sztucznych ogni. Gwiazdą uroczystości będzie Zbigniew Wodecki, który swój koncert rozpocznie o godz. 20. Wieczór zakończy zabawa taneczna przewidziana do godziny 23.

Zagra zespół “ŁZY

SĘDZISZÓW. Na stadionie  Klubu Sportowego “Lechia” odbędą się dożynki o godz. 15.45. O godz.14 zbiórka grup wieńcowych przy ul. Słonecznj. O godz.14.20 przejazd korowodu dożynkowego do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. O godz.18 koncert zespołu ”SIKLAWA”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół “ŁZY”.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.