Dożywocie dla mordercy z Wernejówki?

Wczoraj głos zabrali prokurator oraz pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych. 15 czerwca odbędzie się najprawdopodobniej ostatnia rozprawa, na której poznamy wyrok w tej sprawie. Wtedy głos będą mieć: oskarżony (w środku) oraz jego obrońcy. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Na razie bez wyroku

Wczoraj wbrew oczekiwaniom przed Sądem Okręgowym w Krośnie nie zapadł wyrok w sprawie głośnego morderstwa w Wernejówce k. Rymanowa. Proces jest jednak na zaawansowanym etapie i wszystko na to wskazuje, że wyrok poznamy na najbliższej rozprawie w połowie czerwca br. Prokurator i pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych domagają się dożywotniego więzienia dla Piotra M., który z zimną krwią zabił dwóch Bogu ducha winnych młodych mężczyzn.

Podczas wczorajszej rozprawy odtworzono nagranie sporządzone podczas wizji lokalnej z 21 maja br. oraz pokazano sporządzoną dokumentację fotograficzną. Obrońca oskarżonego adwokat Eugeniusz Pelczar wniósł o doręczenie nagrania z przebiegu wizji oraz ewentualne umożliwienie zapoznania się z tym nagraniem oraz zdjęciami z uwagi na to, że drugi obrońca nie brał udziału w wizji. Wniósł o przerwanie rozprawy na okres co najmniej 7 dni. Sędzia Wiesław Ruszała stwierdził, że obrońcy oskarżonego nie złożyli wniosku o udostępnienie nagrania z wizji oraz dokumentacji fotograficznej, a wspomniany wniosek zmierza do przeciągania sprawy.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.