Dreamliner w Polsce. W ogóle nie telepie

Dreamliner bez problemów wylądował w Warszawie. Fot. PAP

WARSZAWA. W czwartek dokładnie o 10.51 na warszawskim lotnisku Chopina wylądował pierwszy Dreamliner z ośmiu zakupionych przez PLL Lot. Boeing 787 jest pierwszym tego rodzaju samolotem w Europie. Lądowanie odbyło się bez problemów.

Dreamliner wystartował z lotniska Paine Field nieopodal fabryki Boeinga w Everett o godzinie 0.30 (15.30 czasu lokalnego). Przed startem z lotniska w USA samolot został poświęcony. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonano m.in. w obecności przedstawicieli władz Boeinga i PLL LOT.

Za sterami podczas startu i lądowania siedział Jerzy Makula. Poza nim samolot pilotowało trzech kapitanów przy wsparciu dwóch amerykańskich instruktorów z Boeinga.
Samolot podczas startu ważył 169 ton, w tym 65 ton paliwa. W trakcie lotu do Polski maszyna spaliła ok. 50 ton paliwa. Samolot leciał z prędkością ok. 1 tys. km/godz. na wysokości ok. 10 km. – W ogóle nie telepie i jest naprawdę cicho i spokojnie – zapewniał Makula.

Z powodu złej pogody podczas lotu Boeingowi nie asystowały F16. Dreamliner wylądował bez problemów w Warszawie. Na pasie startowym został powitany przez wozy strażackie salutem wodnym. Na pokładzie przyleciało do Warszawy 159 pasażerów oraz 22 osoby załogi.

tvn24.pl/ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o