Drobni przestępcy zamiast młodych bandytów

W byłym schronisku dla nieletnich w Łańcucie powstanie oddział więzienny.

ŁAŃCUT. W miejscu schroniska dla nieletnich powstanie oddział więzienny.

W pomieszczeniach likwidowanego obecnie schroniska dla nieletnich w Łańcucie powstanie oddział zewnętrzny Zakładu Karnego w Załężu. Zapadła już w tej sprawie decyzja ministra sprawiedliwości. Będą tu osadzeni drobni przestępcy z niskimi wyrokami, których można będzie wykorzystywać do prac na rzecz lokalnej społeczności.

- Mieszkańcy nie mają się czego obawiać, przeciwnie. Lokalna społeczność na tym skorzysta – zapewnia kapitan Jarosław Wójtowicz, rzecznik podkarpackiej Służby Więziennej. Oddział załęskiego Zakładu Karnego, po odpowiednich przygotowaniach powstanie tu w czwartym kwartale tego roku. Pomieści ponad stu więźniów, wszystkich starannie wyselekcjonowanych, głównie “alimenciarzy” i “rowerzystów”, czyli skazanych za niepłacenie alimentów lub jazdę po alkoholu na rowerze.

saj

do “Drobni przestępcy zamiast młodych bandytów”

  1. K. Bimbała

    Na pierwszy rzut oka ten gmach jest za mały i znów z UE przyjdą nakazy wypłaty odszkodowań za mały metraż na skazanego. Do wojska nikt powołany nie będzie , małolatów coraz więcej błąkających się na każdym kroku z plecakiem i …. kapturem na głowie (nawet przy temp.ponad 30stopniC.) Gdzie trafia jeśli nie tam ?. Pracy ponoć brakuje nawet dla chcących pracować i myśleć inaczej niż niebieskie ptaszki.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.