Droga lotniskowa gotowa

Od kilku dni kierowcy mają ułatwiony dojazd do lotniska, autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz firm zlokalizowanych w strefie ekonomicznej. Fot. PZDW w Rzeszowie
Od kilku dni kierowcy mają ułatwiony dojazd do lotniska, autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz firm zlokalizowanych w strefie ekonomicznej. Fot. PZDW w Rzeszowie

JASIONKA, RZESZÓW. Wyremontowany 2-kilometrowy odcinek nowej trasy składa się z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. To spore ułatwienie dla kierowców.

Jeszcze dwa tygodnie temu informowaliśmy czytelników Super Nowości, że prace przy modernizacji tzw. drogi lotniskowej są na ostatniej prostej. Dwa dni temu pierwszy etap inwestycji został oficjalnie zakończony. Efekt? Kierowcy mają teraz ułatwiony dojazd do lotniska, autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz firm w strefie ekonomicznej.

Zakończenie remontu drogi prowadzącej w kierunku portu lotniczego w Jasionce to świetna wiadomość dla wszystkich kierowców. Blisko 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 869 łączy drogę ekspresową S19 (węzeł Jasionka) z drogą wojewódzką nr 878 (była droga krajowa nr 19). Jest to najkrótszy, a zarazem najbardziej komfortowy dojazd z ekspresówki m.in. do portu lotniczego, firm znajdujących się w strefie ekonomicznej oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Co ważne, praktycznie na całej długości droga posiada dwie jezdnie (po dwa 3,5-metrowe pasy ruchu w każdym kierunku) rozdzielone szerokim pasem zieleni. Trasa rozpoczyna się rondem na węźle S19 (w okolicach jednej ze stacji paliw) i kończy rondem mniej więcej na wysokości pasa startowego Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

O czym należy jeszcze wspomnieć? – W ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej powstał m.in. most nad potokiem Świerkowiec, zintegrowany z przejściem dla dużych zwierząt – mówi Ewa Sudoł-Sikora z Podkarpackiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Ponadto zamontowane zostały urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oświetlenie i liczne interaktywne znaki drogowe – dodaje.

Jak się okazuje, całkowita koszt pierwszego etapu budowy nowej drogi lotniskowej pochłonął ponad 21 mln złotych. Wykonawcą prac była firma Skanska.

Kamil Lech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o