Droga połączy al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego

Łącznik al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego będzie prowadzić przez ogródki działkowe. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Nowa ulica najprawdopodobniej będzie gotowa w 2021 r. Szacuje się, że koszt jej budowy to ok. 12 mln zł.

O budowie drogi, która ma połączyć al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego informowaliśmy czytelników Super Nowości już wielokrotnie. Dotychczas przeszkodą ku rozpoczęciu inwestycji były protesty działkowców, którzy „nie chcieli smrodu spalin obok ogródków”. Skargi do SKO zostały jednak odrzucone. Miasto w grudniu wystąpi o ZRID na budowę ulicy.

– To kluczowa inwestycja dla południowo-wschodniej części Rzeszowa, która pozwoli upłynnić okoliczny ruch i rozładować korki – mówią o planowanej drodze kierowcy, którzy codziennie dojeżdżają do centrum miasta z osiedla: Słocina, Matysówki i Zalesie. O stworzeniu nowej trasy mówi się od ponad 8 lat, lecz za każdym razem przeciwni takiemu rozwiązaniu byli działkowcy, którzy mają swoje posesje obok planowanej ulicy. – Nie chcemy smrodu spalin w miejscu, gdzie uprawiamy swoje ogródki – podkreślali wielokrotnie.

W ostatnich latach działkowcy każdą decyzję miasta dotyczącą inwestycji zaskarżali do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO). – Skargi złożone do SKO zostały odrzucone, więc nic już nie stoi na przeszkodzie przez rozpoczęciem budowy drogi – informuje teraz Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Miasto będzie starać się o zezwolenie na budowę drogi (ZRID) łączącej al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego jeszcze w grudniu.

Jak ma prezentować się nowa trasa? Droga będzie przebiegać przez ogród działkowy i ma liczyć ok. 1,5 km długości. Jak wynika z założeń będzie to ulica dwukierunkowa, przy której powstanie niezbędna infrastruktura taka jak ścieżka pieszo-rowerowa i oświetlenie. Dzięki nowej drodze mieszkańcy Słociny, Matysówki i Zalesia, aby znaleźć się na obwodnicy nie będą musieli już jechać wyłącznie przez al. Sikorskiego. – To usprawni ruch – cieszą się kierowcy.

Kamil Lech

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ROMANmieszkaniec Baranówkistary Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

Te drogi do której bedzie wpięta ta planowana droga – to już nie żadne obwodnice miejskie one takimi były 20 lat temu teraz to trzeba obwodnice dopiero budować bo miasto spęczniało i to są normalne zatkane ulice a zatkane dlatego bo właśnie brak takowej prawdziwej obwodnicy i teraz ratusz szuka na zapalenie alternatywy wpinając do zatkanych ulic kolejną bo te ca są też juz nawały samochodów nie mogą przełknąć : I taka to jest prawda – czyli brak zdecydowania Ratusza w inwestycjach drogowych mamienie 8 letnie Suwerena czyli ; dalej Pikuś kwicz i stój w korku.

stary
Gość
stary

Pewnie zaraz jakiś bałwan z rzeszowskiego pisu zablokuje jak zablokowali obwodnicę południową i dzieciom aquapark.

mieszkaniec Baranówki
Gość
mieszkaniec Baranówki

Mógł być piękny Aquapark. Ale przez Kultysa dzieci muszą teraz czekać aż śnieg przestanie padać i lód zniknie ze żwirowni albo jak włączą fontannę multimedialną na wiosnę. Tyle studentów mogła być taka atrakcja. Niestety Wielki Hamulcowy musiał zrobić na złość.

ROMAN
Gość
ROMAN

Ps.tu jest mowa o ulicach,trasach,rozwiązaniach drogowych nie o Hanulcowych dot.inwestycji w mieście bo takich
” magików” w mieście było i jest kilku
Ani nie piszemy o basenach,stawach,brodzikach czy Aqua- park : O !