Droga przez środek ogródków działkowych

W przyszłości droga ma połączyć trasę do Matysówki i Chmielnika.

RZESZÓW. Połączenie al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego powstanie bez względu na wszystko.

Budowa połączenia al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego planowana jest od kilku lat. Inwestycja jest wciąż oprotestowywana przez działkowców, bowiem, zgodnie z projektem, będzie przebiegała przez środek ogródków działkowych “Zalesie” i “Wieniawskiego”. Są temu kategorycznie przeciwni. Prezydent Tadeusz Ferenc nie zamierza odpuścić. – Protesty są częścią każdej inwestycji – mówi.

Działkowy uważają, że droga była niegdyś projektowana obok ogródków działkowych, a nie przez nie, dlatego nie chcą dopuścić do rozpoczęcia prac. – Projekt prognozuje, że nieprzerwany ruchu całodobowy w roku 2024 to aż 8730 pojazdów na dobę, w tym 2 proc. ciężarowych – argumentują przedstawiciele Rzeszowskich Ogródków Działkowych “Zalesie”. – Pozbawia nas także mediów niezbędnych do zasilania działek w wodę i prąd.

Zdaniem władz miejskich, inwestycja bez względu na wszystko musi zostać zrealizowana. – Trzeba budować nowe połączenia, bo miasto ciągle się rozbudowuje, przybywa mieszkańców i trzeba zapewnić im dojazd. Protesty są zawsze – mówi Tadeusz Ferenc.

Ma być lepiej
Obecnie do osiedli Zalesie i Słocina można dojechać jedynie przez al. Armii Krajowej oraz ul. Sikorskiego. Połączenie al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego ma odciążyć je. Droga będzie przebiegać dokładnie między parkiem papieskim a centrum handlowym. W tym celu zostanie przebudowana istniejąca już droga przecinająca ogrody działkowe.

Kiedy powstanie? – Oczekujemy na wydanie ostatecznej decyzji środowiskowej i złożymy dokumenty o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie budowy – zapowiada Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. Koszt przebudowy to ok. 3 mln zł. Prace mogą rozpocząć się już w maju.

Ewelina Nawrot

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.