Droga przez środek ogródków działkowych

W przyszłości droga ma połączyć trasę do Matysówki i Chmielnika.

RZESZÓW. Połączenie al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego powstanie bez względu na wszystko.

Budowa połączenia al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego planowana jest od kilku lat. Inwestycja jest wciąż oprotestowywana przez działkowców, bowiem, zgodnie z projektem, będzie przebiegała przez środek ogródków działkowych “Zalesie” i “Wieniawskiego”. Są temu kategorycznie przeciwni. Prezydent Tadeusz Ferenc nie zamierza odpuścić. – Protesty są częścią każdej inwestycji – mówi.

Działkowy uważają, że droga była niegdyś projektowana obok ogródków działkowych, a nie przez nie, dlatego nie chcą dopuścić do rozpoczęcia prac. – Projekt prognozuje, że nieprzerwany ruchu całodobowy w roku 2024 to aż 8730 pojazdów na dobę, w tym 2 proc. ciężarowych – argumentują przedstawiciele Rzeszowskich Ogródków Działkowych “Zalesie”. – Pozbawia nas także mediów niezbędnych do zasilania działek w wodę i prąd.

Zdaniem władz miejskich, inwestycja bez względu na wszystko musi zostać zrealizowana. – Trzeba budować nowe połączenia, bo miasto ciągle się rozbudowuje, przybywa mieszkańców i trzeba zapewnić im dojazd. Protesty są zawsze – mówi Tadeusz Ferenc.

Ma być lepiej
Obecnie do osiedli Zalesie i Słocina można dojechać jedynie przez al. Armii Krajowej oraz ul. Sikorskiego. Połączenie al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego ma odciążyć je. Droga będzie przebiegać dokładnie między parkiem papieskim a centrum handlowym. W tym celu zostanie przebudowana istniejąca już droga przecinająca ogrody działkowe.

Kiedy powstanie? – Oczekujemy na wydanie ostatecznej decyzji środowiskowej i złożymy dokumenty o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie budowy – zapowiada Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. Koszt przebudowy to ok. 3 mln zł. Prace mogą rozpocząć się już w maju.

Ewelina Nawrot

do “Droga przez środek ogródków działkowych”

 1. Daniel

  Cos sie zzmienilo w tym temacie?

 2. ted

  dobrze ze droga bedzie , dzialkowicze to dzicz ,nie szanują nic akazdy by chcial wjechac na działke najlepiej pod domek

 3. Tolek

  Wole tą drogę niż ten durny nikomu nie potrzebny park papieski.. Taki piękny teren na osiedle i tak beznadziejnie zmarnowany…

 4. bbbb

  Przepraszam, jak wyglądała stolica Podkarpacia 10 lat temu, a jak wygląda teraz.
  Ludzie dajcie sobie luz bo takiego pracowitego Prezydenta mieć długo nie będziemy.

 5. f1

  przecież można zrobić drogę korzystając z ul. Wieniawskiego, drogi ziemnej za działkami, kawałek Powst. Listopadowych i dalej wzdłuż działek i wyjazd z tyłu hotelu Clasic

 6. andrzej

  O dziesięciu lat ferenc coś obiecuje czasem z przypadku coś z tego mu się uda,ale w rzeszowie potrzeba młodego,wykrztałconego,zdolnego pełnego werwy ,któremu na sercu leży dobro miasta,a nie tanie chwyty propagandowe (kwiatki i takie tam widzimisie)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.