Drogowcy nie chcą wybudować chodnika. ZDJĘCIA

Fot. Wojciech Preisner

LUTORYŻ. W piątek (25 bm.) mieszkańcy stanęli w Lutoryżu z transparentami na poboczu drogi krajowej nr 9 protestując przeciw decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która wycofała się z budowy 2,5-km chodnika.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Jeszcze w ub. roku drogowcy obiecali, że przystąpią do takiej inwestycji. Chodnik w tej miejscowości jest konieczny, bo drogą w kierunku Krosna jeździ wiele aut, w tym tirów, które jeżdżą za szybko. Często zjeżdżają na pobocze i potrącają pieszych.

Zdarza się też, że z powodu braku przejścia dla pieszych próbują przemknąć się między pojazdami, ale to kończy się wypadkiem. Jest coraz więcej zdarzeń, w których giną piesi.

and

do “Drogowcy nie chcą wybudować chodnika. ZDJĘCIA”

  1. Marta

    Przeczytalam ten artykul i sama widzialam ze ta droga nr 9 miedzy Boguchwala a Babica jest w bardzo kiepskim stanie brak chodnika , trudno jest isc poboczem , bo droga jest waska i o wypadek nietrudno (chodzi o miejscowosc Lutoryz ) czy tego nikt nie widzi , chyba drogowcy spia , przeciez to wymaga natychmiastowej interwencji

  2. VV

    to normalne. dopoki mieli motywacje zeby sie spieszyc przed Euro. byly palny i inwestycje. teraz, kiedy juz droga S-19 znikla z planow budowy, nie dziwi, ze i chodnikow nie bedzie. ciekaw jestem kto naprawi totalnie zniszczone przez ciezarowki doworzace kruszywo lokalne drogi?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.