Droższe ubezpieczenia, ale…

PODKARPACIE. Złe i dobre wieści dla kierowców

Składki za ubezpieczenia OC i AC podrożeją w tym roku i to znacznie. Przez zmianę firmy nie można też będzie uniknąć zwyżki za spowodowanie wypadku. Skończą się problemy z podwójnym ubezpieczeniem OC.

Cała branżą ubezpieczeniowa jest na minusie. Do utrzymujących się od kilku lat strat w ubezpieczeniach komunikacyjnych doszły olbrzymie koszty ubiegłorocznej powodzi. Analitycy rynku finansowego przewidują, że ubezpieczenia będą drożały systematycznie przez cały rok i jesienią za OC i AC będzie trzeba płacić nawet o 20 proc. więcej niż obecnie.

Zakłady ubezpieczeń wyszukują kierowców, którzy przy zmianie firmy ubezpieczeniowej zataili informacje o spowodowanym wcześniej wypadku i skorzystali z nienależnej zniżki. Takim kierowcom naliczana jest dodatkowa składka.

Teraz, jeżeli nie wypowiesz dotychczasowej umowy na dzień przed końcem ubezpieczenia OC, to zostaje ono przedłużone na kolejny rok. Jeżeli kupisz nową polisę w innej firmie, to przez rok płacisz podwójne składki. Od połowy roku niechciane ubezpieczenie można będzie wypowiedzieć. Wystarczy pokazać nową polisę kupioną w innej firmie.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments