Drzewko za makulaturę

Fot. Archiwum

JAROSŁAW. Trwa II Tydzień Ekologiczny w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Za każde 3 kg makulatury można dostać sadzonkę drzewka.

– Po pierwszym dniu zbiórki mamy już ok. tony starych papierów, książek i gazet – informuje Joanna Burzyńska, rzecznik uczelni. – Każdy, kto przyniósł makulaturę otrzymał drzewko. Zbiórkę prowadzimy do piątku do godz. 17. Na chętnych czekamy od godz. 10 na parkingu za halą sportową PWSTE (wjazd od ul. Kasprowicza). W tym roku poszerzono formułę Tygodnia Ekologicznego. Są też zajęcia dla dzieci i młodzieży z jarosławskich szkół. We wtorek uczelnię odwiedziły przedszkolaki, które uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez członków Stowarzyszenia Ekoskop z Rzeszowa. Na maluchy czekał m.in. śmieciowy teatrzyk, łowienie śmieci z rzeki, wspólne czytanie abecadła-śmieciadła. Na koniec dzieci wyrzucały butelki po soczkach do specjalnie przygotowanego kontenera.

Atrakcje czekały też na młodzież z – Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących i ZSO Nr 2 im. Książąt Czartoryskich. Uczniowie pojechali do szkółki leśnej w Czerniawce, gdzie leśnicy opowiadali im o tym, jak powstaje las, jak go chronić i o niego dbać.
Kolejne dni II Tygodnia Ekologicznego to wykłady z ekofilozofii dla młodzieży, połączone z prezentacją filmów proekologicznych.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments