Drzwi do hali sportowej wciąż zamknięte

Drzwi do hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zamknięte są na klucz, bo obiekt w dalszym ciągu jest w rękach wykonawcy. Fot. Wit Hadło
Drzwi do hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zamknięte są na klucz, bo obiekt w dalszym ciągu jest w rękach wykonawcy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sprawą hali sportowej przy ul. Hetmańskiej zajmuje się Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

Na otwarcie hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 od początku września czeka prawie sześciuset uczniów. Niestety, na korzystanie z niej jeszcze sobie poczekają, bo obiekt wciąż jest w posiadaniu wykonawcy.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na to, aby w końcu móc skorzystać z nowoczesnej hali sportowej zlokalizowanej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Na razie jest to niemożliwe, bo obiekt sportowy zamknięty jest na cztery spusty, a klucze ma wykonawca. Oznacza to, że ani szkoła sportowa, ani też miasto, czyli główny inwestor, nie mogą do niego wejść.

– Wykonawca w dalszym ciągu nie przekazał nam hali, dlatego też nie możemy do niej wejść – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – W lipcu w tej sprawie złożyliśmy wniosek do Sądu Rejonowego w Rzeszowie i czekamy na rozprawę sądową. Odbędzie się ona jeszcze w tym miesiącu – dodaje rzecznik.

Choć formalnie miasto nie przejęło jeszcze obiektu sportowego, zakupiło już niezbędne wyposażenie. Mowa tutaj o takich rzeczach jak: kotary grodzące, tablica wyników, maszyna czyszcząca do posadzki i wykładzina służąca do ochrony parkietu – będzie ona przykrywała nawierzchnię hali w momencie, gdy będą w niej organizowane nie tylko wydarzenia sportowe.

– Jesteśmy gotowi na odbiór hali. W momencie, gdy sąd zadecyduje, że firma ma nam ją oddać, od razu do niej wejdziemy i ją wyposażymy – wyjaśnia Chłodnicki.

Na powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych są trzy pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej, widownia na 350 osób, a na piętrze dodatkowe sale lekcyjne, siłownia i fitness. Na to wszystko czekają uczniowie. Być może w tym roku, po wielu przesunięciach, w końcu uda im się z niej skorzystać.

Agata Flak

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

No Pani redaktor !
Brak jednej podstawowej informacji w tym temacie
Proszę podać wykonawcę który z Ratusza i Uczniów tej szkoły robi tkzw ” Wała”
No bo temat jest sukcesywnie wałkowany i nic a czas goni – nie !
Niech wszyscy czytelnicy gazety wiedzą co to za firma która ignoruje terminy i ma wszystkich zainteresowanych tam gdzie słonko nie świeci !