“Duma” prezydenta już rdzewieje!

Rdza już zaczyna rozprzestrzeniać się po metalowych elementach okrągłej kładki. Fot. Czytelnik

RZESZÓW. Okrągła kładka dla pieszych nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką, która jest chlubą i dumą prezydenta Tadeusza Ferenca, nie wygląda najlepiej. Już niespełna dwa miesiące po hucznym otwarciu (17.11.12) zaczęła… rdzewieć.

Zdjęcia przesłał nam nasz Czytelnik. Zauważył on kilka elementów na kładce, które okazały się nie być odporne na zmieniające się warunki pogodowe. Na fotografiach dokładnie widać, że korozja zaczyna zżerać metalowe elementy kładki: śruby, liny oraz blachę położoną dołem wokół całej jej podstawy.

Okrągła kładka kosztowała aż 12,5 mln zł, więc tym bardziej dziwi fakt, że po tak krótkim okresie zaczyna niszczeć.

Przypomnijmy, że Skanska, która budowała kładkę, prace nad nią zakończyła dwa tygodnie wcześniej, niż było to zaplanowane.

en

do ““Duma” prezydenta już rdzewieje!”

 1. ROMAN

  no nie- po co tyle szumu; most Brookliński w Nowym Yorku wybudowany w 1883 roku[ budowa 14 lat- chyba 30 osób zginęło] stoi nie –
  – i kładka będzie stała – ratusz zatrudni 1- osobę ze szczotką drucianą i drugą do malowania – rozpoczną nieustanną konserwację – i robota będzie się robić- i o to chodzi nie ?

 2. blokers

  Panie Ferenk,co pan na to?Chyba trzeba pogonić tych kolesi tandeciarzy,bo do wiosny te pana cudo możeje**ąć na glebe.

 3. Amba

  A to nie wina Ferenca tylko wykonawcy. Frajerom ze SKAŃSKIEJ się w dupach poprzewracało, cały czas ” my skańska” chodzą po ziemi nie dotykając jej. Same fuszery i kombinacje. Na marginesie to ciekawe kiedy rozjedzie się nasyp w Nowej Wsi Czudeckiej budowany nocami z materiału „wiadomego ” pochodzenia.

 4. misiu rzeszowiaczek

  Z kładką jest tak jak na tym rysunku: http://www.kreskulec.pl

  Rzeszów Stolica Improwizacji ;). Lepiej się chyba trochę pośmiać z tej kładki niż kłócić o nią, bo cóż innego nam pozostaje…

 5. borjan

  a może to od nadmiaru wody swięconej przy jej poswięceniu tak rdzewieje ???

 6. gekon

  NOWINY – żenada…. wstyd mi za Was.

 7. clonx

  szukanie dziury w całym. trzeba cos nowego wybudować to kładka zejdzie na dalszy plan

 8. gość

  Skoro jest to aureola to jak pismo podaje powinna świecić, wiec to nie rdza a początki rozświetlania ;)

 9. socjolog

  a mało mamy bezrobotnych ? brać pyndzle w ręce i malować nieroby !!!!!

 10. KOLO

  k…wa dno. Faktycznie maga sensacja! A wiecie, że w pewnym lesie koło Przeworska, w złamanym drzewie koło kapliczki mieszkają krasnale???

  • rzeszowiak

   hehehehehe dokładnie, nie mająż co pisole ze sobą zrobić to szukają dziury w całym, ratusz z nimi nie chce gadać bo i słusznie więc muszą się zajmować takimi głupotami.

 11. www

  dzień bez kłądki dniem straconym…

 12. blokers

  jezeli studzienki kanalizacyjne mogą zapadac się po remoncie jezdni,to dlaczego prototypowa konstrukcja ma nie rdzewieć.Pieniedzy w miejskiej kasie dostatek.I gitara. Robote trza robi jak mówi ferenc

 13. kinia

  hihi, tyle pieniążków wywalonych wbłoto, za kilka lat ta kladka bedzie straszyć

 14. lukas

  cza pomalować farbą amelinową :)

 15. ja

  na prawdę nie macie już o czym pisać? :| Napiszcie o kratkach na studzienkach, też rdzewieją. Zapytajcie przechodniów co o tym myślą.

 16. mamnick

  Jak to?!Wielka deska klozetowa już się brudzi?!

 17. oleg

  wszystkie elementy powinny byc ocynkowane a nie pomalowane jedynie podkładem. hehe to ferenca wych….li.

 18. Mieszkaniec

  A w Dębicy potawili kładkę na „4” za 1.2 mln i wczale nie jest brzydsza.

  • mmm

   Potwierdzam, ładnie wygląda, kosztowała oficjalnie 1,2mln. Czyli za Kładkę Tadka można było zbudować 10 (słownie dziesięć) przejść poprawiających bezpieczeństwo i płynność ruchu np. na rzeszowskiej obwodnicy, na której podniesiono prędkość do 70km/h. No ale tak to jest jak się kocha przepłacone innowacje i zbędne pomniki stawiane na swoją cześć a olewa funkcjonalność i użyteczność.

 19. rzeszowiak

  PO byku korozja w jednym miejscu wykonane zdjecie i powód do robienia szumu ,porażźka, ci ludzie widze że faktycznie nie mają się czym zająć.

 20. mieszkaniec

  no normalnie strach się bać i chodzić teraz po tym okrągłym „cudzie”! Toś nam Tadziu fuszerkę zaserwował! 2 m-ce i produkt do reklamacji? to nawet największa chińszczyzna z bazaru dłużej wytrzymuje! kto w takim razie wybral wykonawcę i czy teraz naprawy będą szły z budżetu miasta (tak jak przy offsecie jaki miał zrobic inny „znany” przedsiębiorca a prywatnie wielki kumpel Tadzia? – np. ul Rejtana i dokończenie przedszkola?)

  • rzeszowiak

   O co ci kolo chodzi z tym offsetem na rejatana Pana Poskulskiego ,przecież dał 2mln zł, jak obiecał A PRZEDSZKOLE RÓWNIEŻ DOKOŃCZYŁ ,TYLKO NIEDBALE.

 21. lesio

  jezu zeby sie nie zawaliła! i13 baniek poszlo sie pasc

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.