- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Duża torebka wrogiem odchudzania

Posted By Redaktor On 25 kwietnia 2012 @ 16:32 In Rozmaitości | No Comments

Fot. Wit Hadło

Kluczem do sukcesu podczas odchudzania jest tradycyjnie zmiana diety i regularne ćwiczenia, ale czasami nawet najbardziej sumienne podejście do tego reżimu nie przynosi efektów. Doktor Michael Prager sugeruje, by przyjrzeć się swojej torebce…

Odkrył on, że niektóre z pacjentek gromadzą więcej tłuszczu po jednej stronie ciała i najczęściej jest to ta strona, na której noszą swoje ogromne i ciężkie torebki.

- Zawsze, zanim przeprowadzam zabieg laserowego usuwania tłuszczu, badam, ile jest go w organizmie danej pacjentki. U wielu z nich występuje dysproporcja z wyraźną przewagą jednej strony. Co mają ze sobą wspólnego? Wszystkie noszą po tej stronie przesadnie wielkie torebki – powiedział dr Michael Prager.

Spostrzeżenia te potwierdza Ivana Daniell, ekspertka od prawidłowej postawy. Jej zdaniem zbyt ciężka torba wpływa na to, w jaki sposób się poruszamy, a z czasem prowadzi do nieprawidłowej postawy ciała i zaburzenia równowagi tłuszczowej organizmu.

- Nasza postawa ma wpływ na to, w którym miejscu odkłada się tłuszcz. Noszenie ciężkiej torby na jednym ramieniu należy traktować nie tylko jako ćwiczenie obciążające i prowadzące do rozwinięcia mięśni tej strony ciała, ale także wywołujące brak równowagi i wpływające na rozkład tłuszczu – powiedziała Daniell.

Radzi ona, aby nie dźwigać na ramieniu przesadnie dużo. O ile zła postawa ciała może utrudnić odchudzanie, to prawidłowa zawsze powoduje, że wyglądamy na szczuplejszych. Poza niechcianym tłuszczem wraz z zracjonalizowaniem rozmiarów torebki zniknąć mogą także inne dolegliwości: ból szyi, ramion i pleców.

PAP Life, anja


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/duza-torebka-wrogiem-odchudzania/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.