Duże zmiany na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Inżynieria Rzeszów zajmie się przebudową węzła al. Wyzwolenia – ul Warszawska.

Węzeł al. Wyzwolenia – ul. Warszawska zostanie gruntownie przebudowany. Powstaną dwa nowe ronda, dodatkowe pasy ruchu, a rzeczka Przyrwa w końcu zostanie przykryta. Wszystko za ponad 62 mln zł. Umowa z Inżynierią Rzeszów, która wygrała przetarg, została już podpisana.

Aleja Wyzwolenia stanowi jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w mieście. To przede wszystkim nią poruszają się kierowcy jadący z Lublina, Krakowa i Warszawy. Stale rosnące korki wymusiły opracowanie planu przebudowy.

Największy problem stanowią tu kierowcy skręcający z ul. Warszawskiej w aleję, którzy skutecznie tamują jeden z dwóch pasów ruchu. – Dlatego powstanie dodatkowy prawoskręt, który usprawni ruch – zapowiadają urzędnicy z Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Odcinek drogi łączący ul. Warszawską i al. Wyzwolenia także zostanie zmodernizowany, ponieważ powstanie tu dodatkowy pas ruchu.

Dwa nowe ronda
Na tym nie koniec modernizacji. Sama al. Wyzwolenia  (odcinek od skrzyżowania z ul. Lubelską i ul. Okulickiego) zostanie poszerzona: powstaną dwie dwupasmowe jezdnie oddzielone pasem zieleni.

Największą zmianą będzie jednak budowa dwóch rond. Jedno powstanie przy zjeździe z ul. Warszawskiej w al. Wyzwolenia; drugie przy WORD-zie. – To bardzo dobre rozwiązanie, bo samochody wjeżdżające do WORD-u tamują cały ruch na ulicy – komentują krótko kierowcy.

Wszystkie prace będą kosztowały około 62 mln zł i potrwają do 2014 roku.

Ewelina Nawrot

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
fanLonMarcinbetonpatologia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fan
Gość
fan

inżynieria nie ma doświadczenia w takich pracach i ciemno to widzę

Marcin
Gość
Marcin

Spoko,Tadek powinien dawno to zrobić!

clonx
Gość
clonx

wieczni malkontenci na tym forum

beton
Gość
beton

A co ze skrętem na ul. wspólną ??????? Nie trzeba być sokolim okiem aby zauważyć, że osoby chcące z wyzolenia skręcić na wspólną w lewo blokują ruch, to samo tyczy wyjazdu z owej ulicy w kierunku Lublin. Warto o tym pomyśleć przy przebudowie, bo potem takie prowizoryczne rozwiązania psują ogólną koncepcję (np. układ komunikacyjny pod okrogłą kładką => porażka :-( …. )

patologia
Gość
patologia

znowu ronda jak dla melexów?

piotr
Gość
piotr

Co za dureń wymyśla te ronda. Podobnie jak zjazdy w Rudnej Małej na autostradę . Te ronda nie usprawnią przebudowanej al. wyzwolenia a wręcz przeciwnie jaszcze bardziej ją zakorkują.

Lon
Gość
Lon

Właśnie, że usprawnią, jest to dobre rozwiązanie ze względu na 2 pasy, pozwoli to na swobodne włączenie się do ruchu, a nie jak dotychczas, cały czas czekanie na lukę z obu stron przy skręcie w lewo.

Rzeszów Ziomal
Gość
Rzeszów Ziomal

Myslę że spoko rozwiązanie. Szczególnie że beda po 2 pasy.

clonx
Gość
clonx

spoko tylko w czasie remontu paraliz będzie konkretny. trzeba będzie przecierpieć