Duże „znalezisko” w Kolbuszowej

Fot. KPP

KOLBUSZOWA. Broń, granaty, ponad sto sztuk amunicji i trzy uprawy konopi odnaleźli policjanci na prywatnej posesji 35-letniego mężczyzny.

W czasie przeszukania ujawnili robioną broń kaliber 12 mm oraz ponad 100 sztuk amunicji różnego kalibru. Była to stara, częściowo skorodowana amunicja do różnej broni. Część z niej była kompletna, reszta to same łuski ze sprawnymi spłonkami. Na miejscu znaleziono również rewolwer pneumatyczny oraz kuszę wraz z bełtami. W czasie przeszukania policjanci znaleźli również na balkonie budynku, w niezamieszkałym domu oraz na nieużytkach rolnych trzy uprawy konopi indyjskich oraz 0,39 kg suszu marihuany.

Część niebezpiecznej amunicji została zniszczona na poligonie wojskowym, a pozostałe przedmioty oraz rośliny i susz zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Mieszkaniec Kolbuszowej trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, uprawy konopi i posiadania narkotyków. Przyznał się do zarzutów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Kolbuszowej zastosował wobec 35-latka środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania kraju.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.