Dwa samochody dachowały, sześć osób rannych

Samochód, który dachował w Krośnie. Fot. KMP Krosno

KROSNO, JASZCZEW. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch sobotnich wypadków, w których ucierpiało łącznie sześć osób. W obu przypadkach samochody po wypadnięciu z drogi przewróciły się na dach. Kierowca jednego z nich był pijany.

 Pierwszy z samochodów dachował na ul. Rzeszowskiej w Krośnie, kilkanaście minut przed godz. 4. Jak ustalili policjanci vw golf poruszał się w kierunku skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, za jego kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec gminy Rymanów, zaś pasażerką auta była 25-letnia kobieta. Mężczyzna utrzymuje, że wjechał do rowu, aby uniknąć zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem nieznanej marki. 21-latek doznał złamania ręki, a kobieta ogólnych potłuczeń.
Badanie stanu trzeźwości wykazało w organiźmie kierowcy ponad 1 promil alkoholu. Niezależnie od wyników dalszego postępowania, mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. 21-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.
Do drugiego wypadku doszło około godz. 20 w Jaszczwi, na drodze krajowej nr 28. Jadący w kierunku Jasła 27-letni kierowca chryslera po wyprzedzeniu samochodu ciężarowego z przyczepą stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z nasypu. Chrysler przewrócił się na dach i zatrzymał w pobliskich zaroślach. W wypadku ranni zostali kierowca osobówki oraz trzej przewożeni przez niego pasażerowie – 19-letni mężczyzna oraz dwaj bracia w wieku 14 i 15 lat. Cała czwórka to mieszkańcy Tarnowa.
pad, KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.