- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

Dwa wypadki na jasielskich drogach

Fot. KPP

JASŁO. Minionej doby na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. W zdarzeniach tych ucierpiały dwie osoby. W Skołyszynie kierowca osobowego citroena, a w Jaśle piesza.

Do pierwszego wypadku doszło około godz. 19. na ul. Rynek w Jaśle. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierująca Oplem Astra 37-letnia mieszkanka Jasła, jadąc w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 87-letnią kobietę. W wyniku potrącenia piesza trafiła do szpitala. Stwierdzono u niej złamanie prawej nogi.

Kilka godzin po tym zdarzeniu, policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem, który wydarzył się w Skołyszynie. Według wstępnych ustaleń kierujący Citroenem Saxo jechał od Jasła w kierunku Gorlic. Podczas jazdy prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i z całym impetem  uderzył w stojącego na poboczu dostawczego volkswagena.

Na skutek wypadku z urazem klatki piersiowej i wstrząśnieniem mózgu  do szpitala trafił kierujący citroenem 46-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Kierowca volkswagena i pasażer nie doznali obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

tc/KPP