Dwa nienawidzące się kluby w jednym sąsiedztwie?

Teren, na którym miałoby powstać lodowisko. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Stal Rzeszów chce odebrać Resovii działkę przy alei Witosa.

Stal Rzeszów chce wybudować lodowisko i powołać drużynę hokejową. Szkopuł w tym, że chce pozyskać działkę przy al. Witosa, którą miasto w 2006 roku oddało Resovii Rzeszów. Ta z kolei miała zainwestować w budowę kompleksu Res-Vita, w którym to miało znaleźć się m.in. lodowisko.

Lata mijają, a na działce wciąż nic nie ma. Postanowiła wykorzystać to Stal Rzeszów. Złożyła więc wniosek do prezydenta Tadeusza Ferenca i przewodniczącego rady miasta, Andrzeja Deca o oddanie terenu w jej ręce – bez przetargu, w formie użytkowania wieczystego.

We wniosku zarząd Stali pisze, że miasto potrzebuje rozwinąć się w sportach zimowych i nie ma znaczenia, to w którym miejscu będzie znajdował się obiekt. Podkreśla także, że upłynęło już wiele lat i wciąż Rzeszów nie może się doczekać lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Chcą zatem przy al. Witosa wybudować kryte lodowisko z trybuną oraz zapleczem gastronomiczno-handlowym.
“To jakaś kpina”
– Wniosek ma na celu wywołać kontrowersje. Jest zupełnie nieprzemyślany – komentuje Aleksander Bentkowski, prezes Resovii. – My teren kupujemy, za około miliona złotych. Jeżeli Stal na to stać, to proszę bardzo – dodaje. Jak zapewnia, inwestorowi już udało się pozyskać wszystkie potrzebne działki pod budowę Res-Vita.

Pomysł Stali wywołał burzę komentarzy wśród kibiców Resovii. – Nie trzeba być jakimś geniuszem, żeby nie pomyśleć o tym, co się będzie tu działo, jeśli faktycznie powstanie biało-niebieski obiekt Stali zaraz przed stadionem Resovii – mówi jeden z nich. – To jakaś kpina.

Władze miasta zapowiadają jednak, że działki nie oddadzą, ale zaproponują Stali inną.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

Stal jak nie ma gdzie grac to moze grac na stadionie Waltera !
O co chodzi ?

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no i tak mieli zrobić to i tamto- śmignęło 6 lat i dalej bicie piany- do gry wchodzi nowy gracz- czyli lata lecą i nic.

Kamil
Kamil
8 lat temu

Po co jeszcze podsycać atmosferę? Najlepszym rozwiązaniem byłoby złączenie obydwu klubów, tylko wtedy kibice mogliby liczyć na jakieś sukcesy.

imper
imper
8 lat temu

pejsowia – kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada ;-) pozdro ;-)