Dwie firmy chcą budować fontannę multimedialną

Tak według artystycznej wizji projektantów ma wyglądać kompleks fontann w rejonie al. Lubomirskich. Fot. ARCHAD

RZESZÓW. Do trzykrotnie powtarzanego przetargu na realizację kompleksu fontann na czele z multimedialną, które powstaną w rejonie al. Lubomirskich zgłosiły się znów dwie firmy. Obie zażądały kwot, na które miasto może sobie pozwolić. Teraz pozostaje już tylko wyłonić wykonawcę.

Fontann ma być 7 z czego pięć mniejszych, jedna okrągła o powierzchni 132 m. kw i multimedialna o powierzchni 128 mm.kw z ekranem wodnym o długości 15 m. i wysokości 8 m na którym będą się odbywały pokazy laserowe. Chęć realizacji tej inwestycji wykazały w poprzednim przetargu również dwie firmy Erbud z Warszawy i firma Gutkowski z Leszna, obie jednak zażądały kwot, które aż o milion przekraczały proponowaną przez miasto, czyli 6,1 mln. zł. Przetarg trzeba było znów powtórzyć (obecny jest trzecim). Tym razem prawie się udało, bo oferty trzeba jeszcze sprawdzić pod względem formalnym. Wykonawca ma zostać wybrany we wrześniu, a miasto chce by prace ruszyły jeszcze jesienią.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ruskowsianin
ruskowsianin
8 lat temu

Najlepiej wybudowac fontanne przy samej ulicy tak aby prosto z chodnika mozna bylo wejsc do wody.
O mogla by byc na srodku ronda obok WRN-u. Dzieci by mialy ubaw i ile by bylo rozrywki typu smigniem przez ulice na druga strone przed ty autem do wody czy nie smigniem !

flaczorz
flaczorz
8 lat temu

Ta firma z CHIN bedzie najlepsza.

zombi
zombi
8 lat temu

jak nie jakas monstrualna,idiotyczna kladka,to znów jakies grajace wodotryski.Czy nie ma sposobu na tego ratuszowego dziadka?Ferenz wypad z miasta!

Kasprzak
Kasprzak
8 lat temu

oby się udało… Miło będzie spędzić czas nad ciekawie wyglądająca fontanną. Będzie to miejsce bardzo często odwiedzane przez ludzi.