Dwie firmy zainteresowane wywozem śmieci

Najwcześniej za tydzień będzie wiadomo, jaka firma zajmie się w Rzeszowie wywozem odpadów. Czy będzie to jak dotąd MPGK? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Radni zdecydują, ile za odpady będą płacić mieszkańcy.

W poniedziałek (15.04) otwarto oferty firm zainteresowanych odbiorem śmieci od mieszkańców Rzeszowa. Wydział  Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta nie udzielał informacji, ile przedsiębiorstw zgłosiło się do przetargu. Być może już za tydzień będzie wyłoniona forma odpowiedzialna za odpady.

Udało nam się ustalić, że dwie: jedna samodzielna firma, a druga to konsorcjum. – Przeglądniemy oferty – poinformowała Elżbieta Zdanowicz, dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych UM. – Najwcześniej za tydzień wyłonione zostanie przedsiębiorstwo odpowiedzialne za wywóz odpadów. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu rzeszowscy radni podejmą decyzję, ile za śmieci zapłacą mieszkańcy.

Czy w stolicy Podkarpacia będą mniejsze czy większe opłaty niż w innych miastach naszego regionu? W Przemyślu za posegregowane odpady od 1 lipca mieszkańcy będą płacić 11 zł od osoby, a za mieszane 15 zł. W Stalowej Woli to odpowiednio 12 i 15 zł, a w Krośnie 9 i 13 zł. Nowa ustawa o śmieciach wymusza na gminach organizację przetargów. W Przemyślu zostanie ogłoszony pod koniec kwietnia, w Stalowej Woli do 20 kwietnia, a w Krośnie również w kwietniu.

and 

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
xyzRzeszowskiTrollprawnikwojtek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xyz
Gość
xyz

A dlaczego mamy płacić za posegregowane śmieci? Teraz nie płacimy…

RzeszowskiTroll
Gość
RzeszowskiTroll

Oby tylko ta firma walizka prezesa z laptopem miała w kieszeni prawnika, który ogarnia polskie litery bo inaczej bieda panie, bieda!

prawnik
Gość
prawnik

ano dlatego ze przetarg wygra firma walizka czy tez prezes z laptopem ktory sie z wladnymi dogada, a sam wywoz smieci to juz inna bajka, zleci sie, podnamie podniesie ceny przeciez narod zaplaci bo zdechnie ze smrodu brudu i zarazek> Cala akcja smieciowa w kraju to celowa zagrywka, agacja pracy czyli rzadzacy wyczuli doskonaly interes ktory opanuja ich PO rodziny a przystawki PSL dostanie gminy

wojtek
Gość
wojtek

Dlaczego UM nie udziela informacji? To jest przetarg publiczny.